Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Klub Sportowy Kyokushin Karate SEIKEN

25 marca obchodził 5-lecie działalności sekcji karate w Nowej Jastrząbce. Podczas uroczystości zostali wyróżnieni karatecy oraz osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i działalności sekcji. Zajęcia karate trwają od 2018 roku i odbywają się w Szkole Podstawowej w Nowej Jastrząbce przy bardzo dobrej współpracy z dyrekcją szkoły oraz wójtem gminy Lisia Góra. Podczas ceremonii otwarcia turnieju, sensei Krzysztof Kolbusz, prezes klubu, miał też okazję zaprezentować przed grupą otrzymane z Japonii certyfikat i pas potwierdzający zdobycie 4 Dana.

Głównym punktem imprezy był turniej karate w konkurencji kata, w którym wystartowało 129 karateków z siedmiu sekcji naszego klubu: Radomyśl Wielki, Luszowice, Lisia Góra, Radłów, Szynwałd, Ryglice i Nowa Jastrząbka. Karatecy zaprezentowali formy kata w poszczególnych grupach wiekowych, od dzieci lat 6 do seniorów włącznie.

            Mamy nadzieję, że sekcja będzie odchodzić kolejne rocznice, a wszystkich zainteresowanych sztukami walk informujemy, że zapisy trwają cały rok.

Zapraszamy OSU!

 

Skip to content