Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Kolejne Sukcesy Stowarzyszenia Łuczniczego „Brygada Vrihedd” z Pawęzowa

22 kwietnia 2023 roku w miejscowości Czatachowa na Śląsku, odbył się Turniej Finałowy „ Zimowej Ligii Łuczniczej” 3D (cykl 6 turniejów, to rywalizacja podczas której strzela się do gumowych figur zwierząt). W zawodach tych udział wzięła drużyna Stowarzyszenia Łuczniczego „Brygada Vrihedd” z Pawęzowa. Zawody odbywały się w kilku kategoriach sprzętowych oraz stopnia trudności. Kategoria trudnościowa podzielona była na poziom normalny i „ekspert”, czyli strzelanie w bardzo trudnych warunkach, gdzie zarośla oraz drzewa zasłaniają cel. W rywalizacji udział brali znani i utytułowani zawodniczy z całej południowej Polski, co świadczyło o randze zawodów. Nasza drużyna  występująca w składzie: Paweł Szura, Tomasz Kisilewicz oraz Robert Adamczyk z powodzeniem walczyła o medale w kategorii „ ekspert łuk tradycyjny”.  Zawody na Śląsku zakończyły się bardzo dobrym wynikiem  Stowarzyszenia Łuczniczego „Brygada Vrihedd”. W klasyfikacji indywidualnej Robert Adamczyk zajął drugie miejsce, a w samej czołówce znaleźli się również Paweł Szura na czwartym i Tomasz Kisilewicz na szóstym miejscu. Cała „ Zimowa Liga Łucznicza” to wielki sukces członków Stowarzyszenia Łuczniczego „Brygada Vrihedd”. W klasyfikacji drużynowej nasz ekipa zajęła 1 miejsce w kategorii łuk tradycyjny eksper mężczyźni. Również w tej samej kategorii tylko indywidualnie prym wiedli nasi zawodnicy, i po sześciu turniejach na pierwszym miejscu uplasował się Robert Adamczyk, trzecią lokatę zajął Tomasz Kisilewicz,  a tuż za podium znalazł się Paweł Szura. W ubiegłym roku drużyna z Pawęzowa zajęła drugie miejsce drużynowo, a indywidualnie zawodnicy znaleźli się po za podium. Oprócz już doświadczonych zawodników Pawła Szury i Roberta Adamczyka w drużynie z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący Tomasz Kisilewicz.

W tym samym dniu w okolicach Lublina na Ruinach Zamku Bychawa odbywał się  turniej Ligi Łuczniczej (cykl 5 turniejów) NA WSCHODNICH BIEREŻACH RZECZPOSPOLITEJ „ZŁOTA STRZAŁA”, w którym  Stowarzyszenie Łucznicze „Brygada Vrihedd” w kategoriach sprzętowych reprezentowali: : Justyna Głodek, Jacek Głodek, Andrzej Korpysz. Świetnie w kategorii łuk tradycyjny  z półką spisał się Jacek Głodek, który z 45 punktami zajął drugie miejsce. Andrzej Korpysz zajął wysoką 5 lokatę z wynikiem 30 punktów w kategorii łuk tradycyjny bez półki, a trenująca dopiero od kilku miesięcy Justyna Głodek także w kategorii łuk tradycyjny bez półki, osiągnęła bardzo dobry wynik 50 punktów.

Wszystkim zawodnikom składamy Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracował: Artur Główczyk