Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Koniec rundy jesiennej

W ubiegłym tygodniu swój mecz zaległy na boisku Gminnego Centrum Sportu rozegrała Zorza Zaczarnie. Przeciwnikiem Zorzy była wyżej notowana w tym sezonie drużyna z Ciężkowic. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo już w 13′ spotkania objęli prowadzenie, po bramce A.Wójcika. Niestety kibice Zorzy nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, ponieważ w 29′ bramkę dla gości zdobył grający trener gości, i na przerwę drużyny schodziły mając na swoim koncie po jednej bramce. W drugiej połowie mecz był wyrównany, ale więcej szczęścia mieli zawodnicy z Zaczarnia, i w 74′ zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył M.Libirt. W sobotę również na boisku Gminnego Centrum Sportu spotkały się dwie drużyny Klasy Okręgowej, KS Nowa Jastrząbka – Żukowice i Rzuchowa. Już na początku meczu bramkarz z Nowej Jastrząbki ujrzał czerwoną kartkę, za nie przepisowe zagranie przed polem karnym. Na szczęście nie wpłynęło to na grę gospodarzy i po wyrównanym spotkaniu w samej końcówce meczu P. Maciosek wykorzystał rzut karny i drużyna trenera W. Macioska zainkasowała trzy punkty. Grająca u siebie Łukovia Łukowa podejmowała walczącą o awans Avę Grądy. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach, nasiąknięte deszczem boisko sprawiało problemy obydwu drużyną, sytuacje podbramkowe występowały to pod jedną i drugą bramką. W drugiej połowie po przypadkowym zagraniu ręką goście szybko rozegrali rzut wolny i uderzeniem z linii szesnastu metrów objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Grający w Lubaszowej Orzeł kompletnie nie poradził sobie z miejscową drużyną. Już w 17׳ gospodarze objęli prowadzenie i schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna i miejscowi dołożyli jeszcze cztery bramki do końcowego rozrachunku. Orzeł zdołał za sprawą D. Szatko strzelić jedną bramkę, ale to nic nie wniosło do ostatecznego rozrachunku. Również Zorza Zaczarnie, która swój mecz rozgrywała przy Sportowej 16, nie sprostała walczącej o awans Olimpii Wojnicz i przegrała w niedzielny wieczór 4:2. Na Gminnym Centrum Sportu gościliśmy jeszcze drużyny Klasy A Iskrę Tarnów i Rudkę – Komorów – Biadoliny. Mecz zakończył się iście hokejowym wynikiem 6:4 dla tarnowian.

Opracował: Artur Główczyk