Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Maszt z projektu „Pod Biało-czerwoną” stanął przy Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach

W dniu 25 listopada 2022 r. o godzinie 10.00 przy Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach odbędzie się uroczysta inauguracja podniesienia flagi państwowej na maszt wykonany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną”. Ta patriotyczna inicjatywa, została realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Na przedsięwzięcie Gmina Lisia Góra uzyskała dofinansowanie w kwocie 8 000,00 zł z budżetu państwa.

Projekt „Pod Biało-czerwoną”, zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag przez gminy w całej Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Jednym z warunków uzyskania wsparcia było zebranie odpowiedniej ilości głosów poparcia dla inicjatywy w internetowym głosowaniu.  Mieszkańcy naszej gminy wykazali się dużym zaangażowaniem, co pozwoliło pozyskać Gminie Lisia Góra środki na budowę masztu oraz flagę i w ten symboliczny sposób uhonorować podległych za wolność i niepodległość Ojczyzny.

Celem głównym projektu „Pod Biało-czerwoną” jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach ogólnopolskiego projekt oraz zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Skip to content