Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Mateusz Piekielniak, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach, wygrywa drugi rok z rzędu Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

5 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowej Żukowicach – Mateusz Piekielniak z klasy IV oraz Nikodem Nieroda z klasy VII.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach z podziałem na trzy kategorie wiekowe, a w przerwie uczestnicy mieli okazje zapoznać się ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym. Pierwszy etap to część pisemna, polegająca na rozwiązaniu testu, składającego się z 25 pytań. Pytania testowe były bardzo zróżnicowane. Dotyczyły zarówno historii pożarnictwa, jak i zagadnień z zakresu sprzętu pożarniczego, taktyki prowadzenia działań ratowniczych, a także kwalifikowanej pomocy medycznej. Drugi etap eliminacji polegał na odpowiedziach ustnych. Do tej części przystąpiły osoby, które uzyskały najwyższą punktację (3 osoby z każdej kategorii).

Mateusz wykazał się największą wiedzą i zajął najwyższą lokatę. I miejsce w etapie powiatowym zdobył już drugi rok z rzędu. Mateusz jest uczniem klasy IV i wielkim pasjonatem straży pożarnej. Wolne chwile spędza w miejscowej OSP, gdzie ma możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim.

Obu chłopcom gratulujemy, a Mateuszowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie – wojewódzkim. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała p. Katarzyna Kalisz – Chłopek.

no images were found

Skip to content