Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Orzeł Lisia Góra ma awans

Mecz piłki nożnej

Najważniejszą informacją minionego weekendu jest powrót drużyny Orła Lisia Góra do Klasy A. Grający na wyjeździe w Siedliskach Orzeł, pewnie wygrał z miejscową Alfą 4:0. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli: niezawodny W. Taraszka dwie oraz po jednej D. Szatko i M. Kaziród. Zwycięstwo to przypieczętowało awans drużyny trenera Brożka do Klasy A, po rocznym pobycie w rozgrywkach Klasy B. Gratulujemy trenerowi, zawodnikom oraz działaczom drużyny Orła. Na właściwe tory powróciła drużyna z Nowej Jastrząbki odnosząc kolejne pewne zwycięstwo, tym razem drużyna trenera Macioska wygrała 5:2, na bardzo trudnym terenie w Dąbrowie Tarnowskiej. Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu przyjezdnych, po 45 minutach gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Ale na szczęście dla drużyny z Jastrząbki swój dzień miał R. Kozioł, który strzelił w drugiej połowie trzy bramki, na listę strzelców wpisał się również P. Wąs. Końcówka w Klasie Okręgowej zapowiada się bardzo ciekawie, a walka o mecz barażowy będzie trwała z pewnością do ostatniej kolejki. Grająca w Ołpinach Zorza Zaczarnie pewnie pokonała miejscową Olszynkę 6:0, a na listę strzelców wpisali się: T. Nytko który zdobył dwie bramki, Ł. Smołkowicz, A. Kochniarczyk i D. Iwaniec. Występujący w Klasie A Podokręgu Żabno FC Pawęzów zremisował na wyjeździe z Avą Grądy 2:2. Przyjezdni szybko bo już w 8′ stracili bramkę i schodzili na przerwę  przegrywając 0:1. W drugiej połowie zawodnikom z Pawęzowa  udało się  wyjść na prowadzenie, po bramkach M. Wawrzona i D. Nytko, ale niestety w samej końcówce spotkania gospodarze zdołali doprowadzić  do remisu. Grająca również na wyjeździe Łukovia przegrała w Karsach z miejscowym Strażakiem 2:1. Drużyna z Łukowej już w pierwszej połowie straciła dwie bramki. W 77′ A. Celak zdobył bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Podejmujące Iskrę z Tarnowa Śmigno nie zaliczy tego spotkania do udanych. Przewaga drużyny  przyjezdnej była od początku spotkania widoczna, co zaowocowało trzema bramkami zdobytymi przez gości.

Opracował: Artur Główczyk