Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Pierwsza Gala Zawodowa Muay Thai w Lisiej Górze

Walka Muay Thai

Są prawdziwymi wojownikami. Pierwsza Gala Zawodowa Muay Thai w regionie tarnowskim obyła się w Lisiej Górze, podczas której młodzież pokazywała swoją pasję i serce do tej tajskiej sztuki walki.

 – Całe życie brakowało mi adrenaliny, tak szczerze. Przede wszystkim środowisko, wszyscy znajomi obracają się w sportach walki. To mnie napędziło do tego sportu – mówi Miłosz Miotła, uczestnik Gali Zawodowej Muay Thai.

 – Próbowałam różnych sportów, ale ten był taki z pazurem. Spodobał mi się – dodaje Katarzyna Wikierak, uczestniczka Gali Zawodowej Muay Thai.

 – Ten pomysł zrodził się dzięki mojemu chrzestnemu, Maksymilianowi, który w 2015 roku zabrał mnie właśnie na salę i stało się tak, że zakochałam się w tym sporcie. Jest to moja pasja i życie, tak naprawdę – tłumaczy Martyna Kierczyńska, uczestniczka Gali Zawodowej Muay Thai.

Muay Thai w Tarnowie ma swoje korzenie od kilkunastu lat.

 – W Tarnowie mamy już kilku na bardzo dobrym poziomie zawodników, wyszkolonych, którzy od lat już startują. Jest to sport rozpoznawalny u nas w Tarnowie, więc doszliśmy do wniosku, że w końcu nadszedł czas, aby pokazać to jeszcze szerszej publiczności, wykorzystać tę popularność boksu tajskiego w ostatnich latach i zorganizować taki event, jak dzisiaj. Dokładnie dwa eventy: Puchar Polski Dzieci i Kadetów i Galę Zawodową, którą za chwilę będziemy mieć przyjemność obejrzeć i w niej uczestniczyć – wyjaśnia Rafał Król, organizator Gali Zawodowej Muay Thai.

W pierwszej walce zwyciężył Miłosz Miotła. – Pierwsza walka wygrana to jest bardzo fajne uczucie, debiut, więc fajnie było zawalczyć, także publika pomogła, więc dziękuję wszystkim, że przyszli.

Wśród kibiców był także obecny wójt gminy Lisia Góra. 

– To wszystko ma przede wszystkim jeden cel. Robimy to, po to, aby młodzież odeszła od komputerów, tabletów, telefonów, żeby zainteresowała się sportem, żeby przy okazji integrowała się ze swoimi rówieśnikami. Wydaje mi się, że to jest bardzo ważne po tym, jak jesteśmy po COVID-dzie. W dobie tego, że dzisiaj rzeczywiście coraz trudniej o to, żeby dzieciaki, chociażby na WF-ie. Widzimy duże zainteresowanie sportem w Lisiej Górze, w gminie Lisia Góra i bardzo nas to cieszy – podkreśla Arkadiusz Mikuła.

Warto także wspomnieć, że w ostatnim czasie sporty walki przeżywają swój renesans. Obecnie coraz więcej młodzieży interesuje się tajskim boksem.

Źródło: https://www.tarnowska.tv/artykul/14545,pierwsza-gala-zawodowa-muay-thai-w-lisiej-gorze

Skip to content