Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Miniony weekend przyniósł kibicom KS Nowa Jastrząbka – Żukowice wiele radości. Grająca u siebie drużyna z Nowej Jastrząbki podejmowała Polan Żabno, z którym walczyła  o zapewnienie sobie co najmniej grę w barażach o V ligę. Już w 2′ po mocnym uderzeniu zawodnika Jastrząbki i dobitce R. Kozioła gospodarze wyszli na prowadzenie. Niestety nastroje kibiców popsuł H. Król, który osłabił swoją drużynę po otrzymaniu już w pierwszej połowie dwóch żółtych kartek. Na szczęście dla gospodarzy nie miało to wpływu na przebieg spotkania, a nawet ta sytuacja zmotywowała zespół trenera Macioska, który cały czas kontrolował sytuację na boisku. Pomimo osłabienia drużyna gospodarzy za pomocą najlepszego zawodnika na boisku R. Kozioła, podwyższyła prowadzenie, po świetnej walce i precyzyjnym strzale kapitana drużyny gospodarzy. Drużyna z Jastrząbki po remisie Łęgovii Łęg Tarnowski jest liderem z czteropunktową przewagą. Mamy nadzieję że w najbliższej kolejce będziemy świętować awans KS Nowa Jastrząbka – Żukowice do V ligi. Grający u siebie Orzeł Lisia Góra podejmował drużynę Pogorię Pogórska Wola. Ku zaskoczeniu gospodarzy goście uzyskali prowadzenie już w 12′ spotkania, które zdołali utrzymać do przerwy. Na szczęście dla kibiców gospodarzy w drugiej połowie zawodnicy z Lisiej Góry potrafili odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie po bramkach W. Taraszki. Grająca w Ciężkowicach Zorza Zaczarnie nie zdołała zdobyć żadnego punktu, ulegając gospodarzom 2:0. Rewelacja tego sezonu Łukovia Łukowa grająca na wyjeździe z mającą pewny awans do Klasy Okręgowej Iskrą Dąbrówki Breńskie pewnie wygrała 3:1, po bramkach K. Schaba i K. Kwarcińskiego. Grające na własnym boisku Śmigno pomimo uzyskanego prowadzenia w 34′ przez D. Pacurę musiało uznać wyższość drużyny z Siedlisk, z którą przegrało 2:1. Grające na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze FC Pawęzów przegrało z przedostatnią drużyną w tabeli Strażakiem Karsy 4:2, i będzie musiał bronić się przed degradacją do ostatniej kolejki Klasy A.