Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Za nami trzecia kolejka V Ligi Wschodniej i kolejne punkty na koncie KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. Tym razem do Naszej Gminy zawitał zespół Zalesianki Zalesie. Początek spotkania ułożył się dla gospodarzy najlepiej jak mógł, bo już w 6′ M. Starzyk zdobył pierwszą bramkę. Ale kolejne minuty przyniosły wśród kibiców spory niepokój, ponieważ to goście zdobyli kolejne dwie bramki, i to oni schodzili na przerwę prowadząc 2:1. W drugiej połowie znów gospodarze przejęli inicjatywę co zaowocowało bramką wyrównującą zdobytą w 59′ przez P. Chudobę. Kiedy wszyscy spodziewali się gwizdka kończącego to spotkanie, gospodarze zdobyli się na jeszcze jedną akcję i w doliczonym czasie zwycięstwo drużynie z Nowej Jastrząbki zapewnił B. Starzyk. W miniony weekend swoje rozgrywki rozpoczęły również drużyny z Klasy A i B. Pierwszy w tej rundzie odbył się mecz na boisku Gminnego Centrum Sportu pomiędzy miejscowym Orłem i Pogorią Pogórska Wola. Występująca w mocnym osłabieniu drużyna Orła starała się sprostać gościom, ale to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie przyjezdni zdołali strzelić kolejną bramkę i ten mało porywający mecz zakończył się zwycięstwem Pogorii 2:0. Grający w Wietrzychowicach FC Pawęzów już w 2′ po bramce M. Grzymka objął prowadzenie, ale radość gości nie trwała zbyt długo, bo już w 11′ gospodarze zdołali zdobyć wyrównującą bramkę, a wynik do końca pierwszej połowy już nie uległ zmianie. Po przerwie po bramkach K. Nizioła w 55′ i D. Nytko w 88′ przyjezdni objęli prowadzenia i już czekali na koniec spotkania. Gospodarze zdołał jeszcze zdobyć bramkę na 3:2, ale to do Pawęzowa pojechały trzy punkty. Grająca na wyjeździe w Ołpinach Zorza Zaczarnie wywiozła z trudnego terenu jeden punkt, po bezbramkowym remisie. Na boisku przy Sportowej 16 mogliśmy oglądać jeszcze drużynę z Luszowic w meczu z Wisłą Szczucin, która rundę jesienną rozegra w Lisiej Górze, oraz Olimpię Wojnicz w bardzo ciekawym spotkaniu z Tuchovią Tuchów.