Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Połowa rundy jesiennej za nami

Mecz piłkarski

Nie udał się wyjazd KS Nowa Jastrząbka – Żukowice do Żabna, gdzie musieli uznać wyższość drużyny gospodarzy, z którymi przegrali 2:1. Pierwszą bramkę drużyna z Naszej Gminy straciła już w 9 minucie i musiała odrabiać straty, co udało się po bramce zdobytej w 63 minucie przez Mauro Antonio da Silveira Manuela. Niestety w samej końcówce meczu zawodnik młodzieżowy drużyny gospodarzy zdobył bramkę dającą miejscowym zwycięstwo. W Klasie A Podokręgu w Tarnowie grająca na stadionie Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze Zorza Zaczarnie wygrała z Olszynką Ołpiny 2:0, a wynik został ustalony już w pierwszej połowie spotkania. Drużyna z Zaczarnia z 15 punktami plasuje się w czołówce tabeli. Łukovia Łukowa zremisowała u siebie z zajmującą miejsce w dolnej części tabeli Iskrą Dąbrówki Breńskie 1:1. Prowadzenie miejscowym już w 19 minucie dał Arkadiusz Celak, niestety w drugiej połowie gospodarze stracili bramkę i musieli zadowolić się tylko jednym punktem. Nie powiększyło swojego dorobku US Śmigno, które przegrało na własnym obiekcie z bardzo dobrze w tym sezonie spisującym się Sokołem Wałki 3:1. Początek meczu był obiecujący ,  w 18 minucie dla miejscowych bramkę zdobył Adam Skrobiś, radość jednak trwała krótko, bo po sześciu minutach goście prowadzili 2:1, a w doliczonym czasie zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo gości. Bardzo ciekawe spotkanie miało miejsce w Łękawicy gdzie miejscowy zespół zmierzył się z niepokonaną drużyną Orła Lisia Góra. Drużyna Orła objęła prowadzenie już na początku spotkania i wszystko wskazywało na łatwe zwycięstwo, ale nic bardziej mylnego. Drużyna gospodarzy z minuty na minutę grała coraz odważniej i sprawiała gościom coraz więcej kłopotów. Oczywiście drużyna z Lisiej Góry też miała swoje sytuacje, ale brakowało trochę szczęścia, a na pewno skuteczności. Przy stanie 2:0 dla przyjezdnych na początku drugiej połowy groźnej kontuzji nabawił się zawodnik gospodarzy i karetką pogotowia został odwieziony do szpitala. Po długiej przerwie drużyna miejscowych zdołała jeszcze strzelić kontaktową bramkę, ale trzy punkty pojechały do Lisiej Góry W II Lidze Okręgowej Juniora Młodszego dalej bez punktów jest drużyna z Nowej Jastrząbki, tym razem nie udało się wywalczyć punktów w Oleśnie gdzie miejscowi wygrali 6:1.Występująca w IV Lidze Okręgowej Trampkarza drużyna Liska Lisia Góra przegrała na boisku Gminnego Centrum Sportu z Gromnikiem 6:1. W takim samym stosunku również na własnym boisku przegrała Zorza Zaczarnie z Orłem Zbylitowska Góra. W III Lidze Okręgowej Młodzika Podokręgu w Żabnie drużyna KS Nowa Jastrząbka-Żukowice nadal jest nie do zatrzymania, tym razem na własnym boisku nie dała szans drużynie wice lidera z Radłowa wygrywając 11:1.

Opracował: Artur Główczyk