Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Rekordowy pobór wody w gminie Lisia Góra. ‘To nie pora na napełnianie basenów’

Jeżeli teraz będziemy napełniać baseny, braknie nam wody – przestrzega wójt Lisiej Góry. Arkadiusz Mikuła, który był gościem programu Słowo za Słowo zaapelował do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody.

– Pobór wody jest rekordowy. W weekend odnotowaliśmy na przepływomierzach wartości, których do tej pory nie było. Podam dla przykładu dwie liczby – normalnie to jest około 50 metrów sześciennych na godzinę. W sobotę i niedzielę notowaliśmy wartości w granicach 200 metrów sześciennych na godzinę. Napełnianie przydomowych basenów to największa bolączka. Tu wielka prośba do mieszkańców, abyśmy w tym trudnym upalnym okresie racjonalnie z tej wody korzystali, zastanowili się nad tymi basenami, bo ta woda potrzebna jest przede wszystkim do celów bytowych.

Tymczasem, jak informuje wójt, mieszkańców w gminie przybywa i zwiększa się zapotrzebowanie na wodę.

Arkadiusz Mikuła na antenie RDN zapewnił, że niebawem powstaną dwa dodatkowe ujęcia wody, które zabezpieczą gminę przed suszą. Jedno z ujęć powstanie w Nowych Żukowicach, gdzie badania potwierdziły obecność dużych zasobów dobrej jakości wody.

– Znaleźliśmy znakomite źródło wody. Badania wskazały na bardzo dobre wartości jeżeli chodzi o ilość i jakość wody. W tej chwili rozpoczynamy prace projektowe mając zagwarantowane finansowanie. Myślę, że najpóźniej w ciągu kilkunastu miesięcy rozpoczniemy budowę ujęcia wody na terenie gminy Lisia Góra.

Związek międzygminny, do którego należy Lisia Góra oraz Żabno otrzymał 9 mln złotych z Polskiego Ładu na realizację tej inwestycji.

Źródło: https://www.rdn.pl/news/rekordowy-pobor-wody-w-gminie-lisia-gora-to-nie-pora-na-napelnianie-basenow

Skip to content