Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Runda jesienna na finiszu

Mecz piłkarski

Grający na własnym boisku KS Nowa Jastrząbka-Żukowice uległ 2:0 drużynie z Dąbrowy Tarnowskiej. Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisała Zorza Zaczarnie. Podejmująca u siebie drużynę Błękitnych 1947 Tarnów Zorza Zaczarnie do samego końca spotkania musiała walczyć o zwycięstwo. W pierwszej połowie ku ogólnemu zaskoczeniu na prowadzenie wyszli goście, ale Tomasz Nytko zdobył swoją kolejną bramkę i doprowadził do wyrównania. Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale to Zorza po jednym z ataków i faulu w polu karnym wyszła na prowadzenie po celnej jedenastce wykonanej przez zdobywcę pierwszej bramki Tomasza Nytko. Pod koniec meczu gospodarze wykorzystali jeszcze jedną szansę i mecz zakończył się wygraną miejscowych 3:1. W żabieńskiej Klasie A obie drużyny z terenu Gminy Lisia Góra grały na własnych boiskach. Łukovia zremisowała 2:2 z Wietrzychowicami po dwóch bramkach Krystiana Schaba, a Pawęzów przegrał z wice liderem rozgrywek Łęgovią Łęg Tarnowski 4:0. W Klasie B KS US Śmigno rozpędzony po wyjazdowej wygranej z Iskrą Tarnów, znów zainkasował  trzy punkty pewnie pokonując na własnym boisku Zryw Wielką Wieś 5:1. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową przewagą i kilkoma nie wykorzystanymi sytuacjami. W drugiej połowie drużyna ze Śmigna kontynuowała ataki, które zamieniała na bramki. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, a końcówka meczu to już popis skuteczności drużyny miejscowych. Dla miejscowej drużyny bramki zdobyli Dawid Pacura i Marcin Radoń po dwie oraz Marcin Skrobiś jedną. Grająca w II Lidze Okręgowej Juniora Zorza Zaczarnie wygrała ostatni mecz ligowy z Polanem Żabno 5:0 i przypieczętowała swoją wygraną w tegorocznych rozgrywkach.