Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Sezon łuczniczy nabiera tempa

29.04.2023 w Rybniki odbyła się 1 runda, łuczniczych  zawodów: Południowej Ligi 3D. Zawody 3D polegają na strzelaniu do gumowych modeli zwierząt, które ustawione są między drzewami, tak aby jak najbardziej utrudnić łucznikowi strzał.  W tych zawodach tylko 1 strzała jest punktowana. W turnieju wzięli udział najlepsi zawodnicy z całej Południowej Polski. Do rywalizacji przystąpiło również  trzech reprezentantów Stowarzyszenia Brygada Vrihedd z Pawęzowa. Bardzo dobre czwarte miejsce zdobył Tomasz Kisilewicz, Paweł Szura był dziesiąty, a Marek Cudek siedemnasty. 

Dzień później, w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja” w Trzcinicy na  Podkarpaciu, odbył się II Turniej Łuczniczy na Wałach Królewskich. Organizatorzy zawodów przygotowali zawodnikom wiele niespodzianek w postaci zaskakujących celów i wymuszonych pozycji strzeleckich. Dużym utrudnieniem były cele w postaci rekonstruowanych malowideł średniowiecznych oraz gumowych zwierząt. Pomimo bardzo zmiennej pogody obfitującej na przemian w opady deszczu oraz piękne słońce zawody przyciągnęły dużą ilość zawodników z całej Polski. W zawodach udział wzięli również zawodnicy z Turcji, Ukrainy, a nawet Wysp Kanaryjskich. Do turnieju liczną bo siedmio osobową reprezentację wystawiło Stowarzyszenie Brygada Vrihedd. Zawodnicy z Pawęzowa okazali się najlepsi w kategorii łuk tradycyjny mężczyzn, gdzie Paweł Szura zajął pierwsze miejsce, a Robert Adamczyk trzecie. W kategorii łuk tradycyjny historyczny trzecią lokatę zajął Jacek Głodek, który tym samym obronił swoją lokatę z zawodów ubiegłorocznych .

Na zakończenie łuczniczego weekendu majowego, w Rzeszowie odbył się turniej „Blaski Średniowiecza”. Również w tych zawodach na licznie zgromadzoną widownię i zawodników czekało wiele atrakcji, były walki rycerzy, a łucznicy rywalizowali w najbardziej skomplikowanych konkurencjach. Zawodnicy mogli się sprawdzić w strzelaniu do dalekich, ruchomych, czy zasłoniętych palisadą celów, a także rywalizować w pojedynkach snajperskich. W zawodach uczestniczyli łucznicy z Bieszczad, Rzeszowa, Tarnowa i oczywiście nie zabrakło również zawodników z Pawęzowa . Stowarzyszenie Brygada Vrihedd reprezentowało tylko dwóch zawodników, którzy potwierdzili powiedzenie że nie ilość, ale jakość świadczy o sile drużyny, i zajęli dwa pierwsze miejsca w zawodach. Zwyciężył Robert Adamczyk zdobywając 200 punktów, i wyprzedził tylko o trzy punkty Pawła Szurę.

 

Zawodnikom i działaczom Stowarzyszenia Brygada Vrihedd z Pawęzowa gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych zawodów.

 

Opracował: Artur Główczyk

 

Skip to content