Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Sukcesy ucznia Jakuba Stano w dziedzinie chemii

Jakub Stano, uczeń klasy VIII  Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej odniósł nietuzinkowe sukcesy w dziedzinie chemii w roku szkolnym 2023/2024. Dzięki swojej ciężkiej pracy, determinacji oraz wsparciu rodziny oraz szkoły, zdobył tytuł finalisty zarówno Małopolskiego Konkursu Chemicznego, jak i Tarnowskiego Konkursu Chemicznego.

Małopolski Konkurs Chemiczny oraz Tarnowski Konkurs Chemiczny to jedne z najbardziej prestiżowych konkursów chemicznych w województwie małopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Udział w nich wymaga nie tylko szerokiej wiedzy teoretycznej wykraczającej poza podstawę programową przedmiotu chemia z II etapu edukacyjnego ośmioletniej szkoły podstawowej, ale także umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji. Jakub pokazał, że jest prawdziwym pasjonatem chemii, który potrafi sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom, co okazało się kluczowe dla osiągnięcia tych wspaniałych wyników.

Sukcesy te nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania nauczycielki chemii, pani Grażyny Armatys, która indywidualizując podejście do ucznia, przygotowywała go do obu konkursów.

Osiągnięcia naszego ucznia to nie tylko jego osobisty sukces, ale także dowód na to że trud i zdyscyplinowana praca przynosi wysokie wyniki. Grono pedagogiczne z panią dyrektor Renatą Jadam-Lechowicz oraz cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej, jest dumna, że uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zdolności w sprzyjających warunkach oraz że szkoła stwarza doskonałe warunki do rozwoju młodych talentów.

Gratulujemy  uczniowi Jakubowi Stano oraz pani Grażynie Armatys za ich wysiłek i osiągnięcia. Cieszymy się z ich sukcesów i życzymy dalszych wyzwań, które przyniosą kolejne triumfy.

Skip to content