Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Szkoła Podstawowa w Kobierzynie zdobywa I miejsce na VIII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”.

Dnia 9 maja 2023 odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” w Koszycach Małych.

Celem tego festiwalu jest rozpowszechnianie wiedzy o Armii Krajowej, Polskim Państwie Podziemnym oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i uchronienie od zapomnienia utworów śpiewanych w oddziałach partyzanckich podczas II Wojny Światowej. W tegorocznej edycji udział w wojewódzkich przesłuchaniach wzięło około 250 wykonawców w 8 kategoriach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobierzynie  również stanęli do udziału w tym zacnym konkursie. Wykonali dwie piosenki w kategorii zespoły 10-13 lat pt. „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Chłopaki z AK”. W występie solowym wzięła udział Maja Pieprz z piosenką pt. „Żołnierskie tango” oraz „Zośka”.

Wśród tak dużej konkurencji zdolnym uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kobierzynie przygotowanym przez mgr Edytę Murzyn-Milewską udało zająć się pierwsze miejsce w kategorii zespoły 10-13 lat. To duże osiągnięcie na polu gminnym, a nawet wojewódzkim.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content