Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie zaprasza na wyjątkowe święto kobiet i zdrowia!

W tym roku mija 30 lat od powstania Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. To trzy dekady historii, troski i opieki nad tysiącami kobiet i dzieci, które przyszły na świat w tym miejscu. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania podczas konferencji poświęconej zdrowiu i kompleksowej opiece nad kobietami. 

Konferencja „Kompleksowa opieka w każdym etapie życia kobiety” odbędzie się 6 marca 2025 roku (czwartek) w godzinach 10:00–14:00 w sali konferencyjnej szpitala na II piętrze. 

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza od lat odgrywa kluczową rolę w społeczeństwie, będąc nie tylko miejscem leczenia, ale także centrum edukacji, profilaktyki i wsparcia dla mieszkańców Tarnowa i całego regionu. Szpital nieustannie się rozwija, wprowadzając nowoczesne metody leczenia, inwestując w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz zatrudniając wykwalifikowaną kadrę specjalistów. 

Oddział Ginekologiczno-Położniczy to szczególne miejsce w historii szpitala. Przez 30 lat jego istnienia na świat przyszły tu dziesiątki tysiące dzieci, a jeszcze więcej kobiet otrzymały fachową opiekę medyczną na każdym etapie swojego życia – od okresu dojrzewania, przez macierzyństwo, aż po dojrzały wiek. To właśnie tutaj rodzą się nowe pokolenia, a rodziny przeżywają jedne z najpiękniejszych chwil w swoim życiu. 

Wydarzenie to nie tylko okazja do uczczenia jubileuszu, ale także możliwość zdobycia wiedzy od najlepszych specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W programie konferencji znajdą się wykłady poruszające kluczowe tematy związane z zdrowiem kobiet: 

lek. med. Mateusz Rzońca – „Planowanie ciąży, badania profilaktyczne, szczepienia. Wirus HPV” 

lek. med. Marta Król – „Opieka nad noworodkiem w pierwszych dobach po porodzie” 

lek. med. Jakub Bartkiewicz – „Zabiegi ginekologiczne, nowoczesne metody leczenia i dbania o siebie” 

lek. med. Magdalena Sak – „Menopauza: Jak czuć się dobrze i zadbać o siebie w tym etapie życia” 

lek. med. Aleksandra Sasak-Sworniowska – „Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet” 

Dodatkowo, w ramach obchodów, przygotowaliśmy dla Pań bezpłatne badania profilaktyczne, w tym cytologię i USG narządu rozrodczego (wymagana wcześniejsza rejestracja), a także kurs samobadania piersi. Dla zainteresowanych będzie również możliwość zwiedzania Oddziału Ginekologicznego, bloku porodowego oraz szkoły rodzenia. 

Na uczestniczki czeka poczęstunek oraz drobne upominki. 

Jubileusz 30-lecia Oddziału Ginekologiczno-Położniczego to doskonała okazja, by podkreślić, jak ważna jest troska o kobiety na każdym etapie ich życia. To również moment, by podziękować wszystkim pracownikom szpitala, którzy każdego dnia wkładają serce i profesjonalizm w swoją pracę, dbając o zdrowie i dobro pacjentów. 

Dołączcie do nas, by wspólnie świętować, uczyć się i dbać o zdrowie!

Zapisy na konferencję oraz badania profilaktyczne prowadzone są pod numerem telefonu: 14 63 15 798 . Liczba miejsc ograniczona! 

Warto dodać, że oddział został otwarty 30 września 1995 roku. Oddział ma drugi stopień referencyjności, co umożliwia objęcie opieką pacjentek z ciężką patologią ciąży lub zagrażającym poronieniem przedwczesnym.

W 2017 roku oddział został zmodernizowany i dziś ma nowoczesny blok porodowy wyposażony w profesjonalne łóżka oraz wannę do porodów w wodzie. Do dyspozycji pacjentek są sale z łazienkami. Na oddziale stosowana jest psychoprolilaktyka bólu porodowego, techniki oddechowe i relaksacyine, immersja wodna oraz muzyko terapia. Do uśmierzania bólu porodowego stosuje się urządzenia Mamatense, Entonox (mieszankę tlenu i gazu rozweselającego) i znieczulenie zewnątrzoponowe. Po porodzie matki przebywają w komfortowych salach. Na sali rodzinnej matce i noworodkowi może towarzyszyć jego ojciec.

Odział ma akredytacje 2 stopnia w zakresie ginekologi i położnictwa oraz onkologii ginekologicznej. Wykonuje się na nim wszystkie zabiegi ginekologiczne: operacje onkologiczne, laparoskopie, histeroskopie, kolposkopie, zabiegi przy nietrzymaniu moczu oraz obniżenie narządu rodnego. Łącznie ponad 700 zabiegów rocznie.

Oddział dysponuje zapleczem diagnostycznym: całodobowa pracownia analityczna, mikrobiologiczna, stacja krwiodawstwa, pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od 15 lutego 1994 roku przy oddziale funkcjonuje Specjalistyczna Poradnia Konsultacyjna Ginekologiczna, która udziela około 6000 porad rocznie. Od początku istnienia oddziału na świat przyszło ponad 36 000 dzieci.

 

Przejdź do treści