Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Trzeci Deszcz Strzał

W dniach 18 – 20.08.2023 r. w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej odbył się turniej łuczniczy pod nazwą „Trzeci Deszcz Strzał”. Brygada Vrihedd z Pawęzowa wystąpiła w zawodach w swoim najmocniejszym składzie, który nie zawiódł i zdobył wszystkie możliwe nagrody do zdobycia. W kategorii łuk tradycyjny lider drużyny Tomasz Kisilewicz pierwszego dnia pomimo trudnych warunków atmosferycznych nie pozostawił wątpliwości, kto tego dnia jest najlepszy.  Jacek Głodek po wyrównanej rywalizacji zajął zasłużone 2 miejsce, w kategorii łuk tradycyjny historyczny.

To jednak mu nie wystarczyło i zdobył również tytuł: „Rozeta Master”, czyli najlepszy strzał z murów osady na 70 m do celu, po dogrywce zdobywając piękną karafkę historyczną.

Gratulacje dla naszych wspaniałych Zawodników,

Tytuł prestiżowy „ROZETA MASTER” jak dotąd (3 edycje turnieju) zdobyli tylko zawodnicy z Tarnowa:

1 edycja Henryk Słota (mieszkaniec Brzozówki)

2 edycja Paweł Szura

3 edycja Jacek Głodek

 

W kolejnych zawodach  ligi wschodniej – „Na rubieżach Rzeczpospolitej” Brygada Vrihedd w weekend 09.09.2023 walczyła o podium podczas Turnieju Łuczniczego „Na Zamkowym Wzgórzu” w Kraśniku.

Na zawodach nasi zawodnicy zdobyli następujące lokaty :

1 miejsce, w kategorii łuk tradycyjny: Kisilewicz Tomasz +50 Pkt ligowych (klasyfikacja ligowa 1 miejsce)

1 miejsce, w kategorii łuk rekonstrukcja historyczne: Paweł Szura +50 pkt ligowych (klasyfikacja ligowa 3 miejsce)

2 miejsce, w kategorii łuk Hunter: Agnieszka Domagala + 45 pkt ligowych (klasyfikacja ligowa 1 miejsce)

Andrzej Korpysz w bardzo mocnej obsadzie wysokie 8 miejsce (zestawienie ligowe to 4 miejsce), jego świetny wynik i wysoka średnia dają nadzieje na kolejne dobre starty.

Dziękujemy organizatorowi obydwu turniejów, a w szczególności Andrzejowi Trynkiewiczowi , Sylwesterowi Styrczuli oraz Lubelskiej Grupie Łuczniczej za wspaniałą imprezę i moc atrakcji.

Na finiszu Liga Wschodnia prezentuje się bardzo ciekawie, prawie w każdej kategorii ostatnie zawody wyłonią zwycięzców.  O 1 miejsca walczyć będą: Tomasz Kisilewicz, Jacek Głodek, Paweł Szura, Agnieszka Domagała, na miejsce na podium szansę mają Joanna Świerczek i Andrzej Korpysz. Gratulację możemy już składać Justynie Głodek, która okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii.

                     

Opracował: Artur Główczyk

Skip to content