Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Uroczyste przekazanie samochodu strażackiego dla OSP Lisia Góra

W sobotę 18 listopada br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisiej Górze odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Kerax, który zasilił szeregi tej jednostki.

Dzięki współpracy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie z Gminą Lisia Góra oraz zaangażowaniu posła na sejm RP Wiesława Krajewskiego jak również druhów OSP Lisia Góra, w październiku bieżącego roku udało się pozyskać pojazd, który zastąpił poprzedni, niemalże 53-letni i już mocno wyeksploatowany wóz.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, takich jak: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Radna Powiatu Tarnowskiego Anna Grabczyńska, Radny Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Kuta, Zastępca Wójta Gminy Lisia Góra Piotr Miotła, Przewodniczący Rady Gminy Lisia Góra Ryszard Witek, Radni miejscowości Lisia Góra Ryszard Michoń, Wiesław Augustyn i Tomasz Taraszka, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie Maciej Wolański, Zastępca Prezesa Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowie Sławomir Kolasiński, Komendant Gminny Związku Gminnego OSP RP w Lisiej Górze Daniel Nędza, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Bułat, Ksiądz Mieczysław Pyrek, Druhny i Druhowie oraz drużyna MDP OSP Lisia Góra.

W trakcie uroczystego apelu wyróżnieni zostali druhowie z jednostki OSP Lisia Góra. W sposób szczególny uhonorowano ich zaangażowanie i bezinteresowne niesienie pomocy. Wyróżnionych druhów odznaczono medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa„, Odznakami  „Strażak Wzorowy„, Odznakami „Za Wysługę Lat„.

Samochód marki Renault Kerax przekazany w szeregi OSP Lisia Góra dotychczas służył strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Tarnowie.

Został wyprodukowany w 2005 roku. Stan techniczny wozu oceniany jest na bardzo dobry. Posiada on napęd 4×4, zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500l. Jego sercem jest autopompa o wydajności 3200 l/min.

Pojazd ten, z całą pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości bojowej jednostki z Lisiej Góry, a także co najważniejsze – poprawi skuteczność w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują.

 

Skip to content