Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

XXII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Klas Trzecich

W dniu 16 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Lisiej Górze odbył się kolejny – XXII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Klas Trzecich, organizowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze – Pana Jerzego Sadłonia.

Celem turnieju była popularyzacja gry w piłkę nożną, jako dyscypliny sportowej sprzyjającej rozwojowi psychofizycznemu człowieka, jak również integracja dzieci ze szkół Gminy Lisia Góra. W zawodach udział wzięło 9 zespołów reprezentujących szkoły z: Lisiej Góry, Zaczarnia, Łukowej, Starych Żukowic, Nowych Żukowic, Brnia, Pawęzowa, Brzozówki i Nowej Jastrząbki. Grupy składały się z ok. 10 uczniów. Wszystkie zespoły dzielnie walczyły o swoje zwycięstwa. Gra na boisku była zacięta. Każdy z uczestników chciał pokazać swoje umiejętności, zarówno zespołowe, jak i indywidualne. Po odbytym w doskonałej sportowej atmosferze Turnieju, wszystkie zespoły otrzymały statuetki za udział w zawodach oraz prezent w postaci piłki do gry w piłkę nożną. Wyłoniono również najlepszego bramkarza, którym został Kacper Stachura z drużyny Zaczarnia oraz najlepszego strzelca – Igor Kuta z drużyny Starych Żukowic. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz nagrodę.

Na zakończenie imprezy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali prezenty od św. Mikołaja, który przybył na Turniej w zimowej scenerii. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję już za rok.

Skip to content