Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Za nami gala boksu w Lisiej Górze!

Mecz bokserski

Prawdziwa gratka dla miłośników sportów walki miała miejsce w niedzielne popołudnie w Lisiej Górze. Odbyła tam się bowiem gala boksu, podczas której licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć w ringu aż 28 pojedynków w tym walki pokazowe i punktowane.

 – Pragnę podziękować firmom, które są współorganizatorami dzisiejszej Gali boksu. Pragnę podziękować wszystkim rodzicom, a przede wszystkim zawodnikom za udział w dzisiejszych zawodach, bo to naprawdę dzisiaj zawodowcy, którzy się tak świetnie prezentują, a rodzicom pragnę pogratulować tak wspaniałych dzieciaków, tak wspaniałych zawodników. Myślę, że takich Gali będzie jeszcze na terenie naszej gminy więcej. Mamy już trzy akademie. Akademię piłkarską, akademię siatkówki, akademię boksu i myślę, że dzięki firmom, dzięki naszemu urzędowi Lisia Góra te akademie będą się coraz lepiej rozwijały – mówi Piotr Miotła, zastępca wójta gminy Lisia Góra.

W ringu można było zobaczyć między innymi zawodników sekcji bokserskiej z Lisiej Góry. Każdy pojedynek składał się z trzech rund, a zawodnicy mogli liczyć na wyjątkowy doping mieszkańców.  

 – Mamy tutaj gości, mieliśmy zawodnika Tiger Tarnów, mieliśmy zawodników z Nowego Sącza, który z panem Łukaszem przyjechali tutaj. Te walki są punktowane, już rywalizujemy na takim wysokim szczeblu, ponieważ nie ukrywam, że mamy tutaj wielu medalistów Mistrzostw Polski. Przede wszystkim nabieramy tutaj na tym Boxing Night doświadczenia, co będzie na pewno później procentowało w tych większych wydarzeniach takich typu Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, na który się wybieramy również i to jest taki można powiedzieć test – tłumaczy Adam Wójcik, trener, Akademia Boksu Lisia Góra.

Wydarzenie odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze.

 – Ja się bardzo cieszę, że każda dyscyplina, która jest reprezentowana w naszej szkole i w naszej gminie, cieszy się dużą popularnością. Zresztą powstał nowy obiekt zaraz tutaj przy szkole, gdzie dzisiaj odbywają się walki bokserskie. Każda inicjatywa sportowa, w każdej dyscyplinie jest jak najbardziej akceptowana i przyjmowana w naszej szkole i w ogóle w naszym środowisku w gminie Lisia Góra – dodaje Jerzy Sadłoń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze. 

Dodajmy, że gala boksu na terenie gminy Lisia Góra odbyła się już po raz drugi. 

źródło: https://www.tarnowska.tv/artykul/14314,za-nami-gala-boksu-w-lisiej-gorze

Skip to content