Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

„Złote Gody 2023”

Tort Złote Gody 2023

W dniu 3 lipca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie, odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie , w której uczestniczyło 26  par z terenu Gminy Lisia Góra.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a Jubilatów przywitała Dyrektor GOK-u Magdalena Siedlik. Następnie głos zabrała Z-ca Kierownika USC Lisia Góra Anna Kapustka podkreślając znaczenie Jubileuszu „….Drodzy Jubilaci swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem  i wytrwałością jesteście  świadectwem tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza”.

Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła w swoim przemówieniu do Jubilatów dziękował im za obecność i wszystkie wspólne lata, bycia razem, zaznaczył , że :

„…Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości,   w której uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Każda Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Państwo 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących dopiero w związki małżeńskie, a  każda z par świętujących dziś Jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię”.

Odznaczenia zostały przyznane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Duda na wniosek Wójta Gminy Lisia Góra  Arkadiusza Mikuła łącznie 43 parom za zgodność pożycia małżeńskiego jako  dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość i przykład życia.

Jubileusz 50-lecia małżeństw to nie tylko okazja do świętowania, ale również moment refleksji nad pięknem życia i wartości, które zrodziły się z tej miłości. To także przypomnienie o sile i znaczeniu trwałych relacji, które są w stanie przetrwać wszelkie trudności.

Podczas uroczystości nie brakowało wzruszających przemówień i chwil wspomnień.

Jubilaci otrzymali  upominki, kwiaty oraz listy gratulacyjne od Wójta Gminy z okazji Jubileuszu.

Gratulujmy Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego Jubileuszu i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzymy radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne Jubileusze – Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła.

 

Skip to content