Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

„Brygada Vrihhed i sportowy weekend w Lisiej Górze…”

„Pokochaj szczerze trening w plenerze” – pod takim hasłem odbywał się w Gminnym Centrum Sportu w Lisiej Górze sportowy weekend 03/04.06.2023r.
W ramach sobotnich obchodów wydarzenia zaprezentowano widzom między innymi zawody lekkoatletyczne, bieg uliczny, pokaz walk bokserskich czy pokaz grup tanecznych.

Zadaniem naszych łuczników z Brygady Vrihedd było zaprezentowanie odwiedzającym umiejętności z zakresu posługiwania się łukiem tradycyjnym. Widzowie mogli zobaczyć jak doświadczeni łucznicy z Brygady posługują się łukami tradycyjnymi (z półką i bez) oraz łukami typu hunter. Atrakcją dla mieszkańców Lisiej Góry była możliwość wzięcia udziału w treningu łuczniczym pod okiem doświadczonego zawodnika. Każdej chętnej osobie dobrano odpowiedni łuk i strzały, a trener wytłumaczył jaką należy przyjąć postawę, aby oddać celny strzał. Chętnych nie brakowało, zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych, którzy chętnie próbowali swoich sił. Śmiało można stwierdzić, że mieszkańcom Lisiej Góry nie brakuje talentu i umiejętności.

Brygada Vrihedd ponownie stanęła na wysokości zadania.
Przygotowano i ustawiono odpowiednie cele, wykonano specjalne strzałochwyty na wypadek zbłąkanej strzały oraz zaprezentowano bogaty arsenał sprzętu łuczniczego.
Wszystko to w połączeniu z zaangażowaniem członków Brygady Vrihedd sprawiło, że łucznictwo może kojarzyć się nie tylko ze sportem ale również dobrą zabawą w przyjacielskiej atmosferze.

Do zobaczenia Lisia Góra!

PS – wszystkie osoby zainteresowane informacją dotyczącą treningu łuczniczego z Brygadą Vrihedd zapraszamy do Brygada Vrihedd & friends na Facebook.

Jak zwykle proszę wszystkich o pozostawienie reakcji i udostępnienie posta, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że nie tylko turniejami żyje Brygada Vrihedd.

 

Skip to content