Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Weekend na Gminnym Centrum Sportu w Lisiej Górze

W minioną sobotę na obiekcie Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze odbywał się pierwszy dzień zawodów sportowych z cyklu „ Pokochaj Szczerze Trening w Plenerze”. Od godzin porannych odbywały się zawody lekkoatletyczne dla dzieci oraz rodziców. Mogliśmy oglądać rywalizację w biegach, skokach w dal oraz rzutach piłką. W zawodach uczestniczyły również przedszkolaki wspólnie ze swoimi opiekunami . Głównym punktem zawodów był bieg uliczny, który przy pięknej pogodzie był sporym wyzwaniem dla wszystkich jego uczestników. Po zawodach Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła wręczył wszystkim zawodnikom okolicznościowe medale, a zwycięzcom biegu statuetki. Dla wszystkich dzieci przygotowany był poczęstunek i napoje, a na zakończenie rozlosowane zostały nagrody. Gorące podziękowania składamy nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze: Pani Katarzynie Janiszewskiej – Rusek, za pomoc w przygotowaniu programu lekkoatletycznego oraz prowadzenie zawodów, Pani Małgorzacie Stokłosie oraz Panom Leszkowi Ziółkowskiemu i Łukaszowi Lisakowi za zaangażowanie i poświęcony czas podczas w/w imprezy. Kolejną atrakcją dnia był pokaz grupy łuczniczej z Pawęzowa „ Brygada Vrihedd”, która jest coraz bardziej rozpoznawalna na scenie sportowej naszego regionu i nie tylko. Pod okiem świetnych zawodników i jednocześnie miłośników tej konkurencji przybyli widzowie mogli spróbować swoich sił przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Równocześnie na obiekcie GCS odbywały się walki pokazowe zawodników trenera Adama Wójcika z Akademii Boksu w Lisiej Górze, a następnie odbył się mecz bokserski Małopolska kontra Podkarpacie. Kibice zgromadzeni wokół ringu mogli oglądać wiele ciekawych walki, a w szczególności cieszyła nas postawa zawodników z  Naszej Gminy. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Gminy Lisia Góra i reprezentacją Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Lisia Góra. Reprezentacja Gminy na czele z Wójtem Arkadiuszem Mikułą pewnie wygrała to spotkanie 4:1, ale nie wynik był w tym przypadku najważniejszy tylko spotkanie w miłej atmosferze chociaż mecz był pełen walki i ciekawych sytuacji podbramkowych. Na zakończenie pełnego sportowych emocji dnia mogliśmy oglądać spotkanie dwóch pierwszych drużyn w tabeli Klasy B. Orzeł Lisia Góra, który awans zapewnił sobie już tydzień wcześniej podejmował zawsze groźną Ciężkowiankę Ciężkowice, która awans do Klasy A ma na wyciągnięcie ręki. Mecz mógł się podobać zgromadzonej w to piękne sobotnie popołudnie widowni, obfitował w wiele szybkich akcji przeprowadzanych raz pod jedna raz pod drugą bramka. Ale najbardziej miejscowych kibiców ucieszył wynik 2:1 i trzy punkty zapisane na koncie Orła. Zawodnicy z Lisiej Góry mogli się cieszyć z udanego rewanżu na drużynie gości, za mecz w Ciężkowicach, który przegrali 1:0.

Gorące podziękowania, za pomoc w przygotowaniu „sportowej soboty” na Gminnym Centrum Sportu w Lisiej Górze, składamy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Lisiej Górze z/s w Śmignie na czele z Panią Dyrektor.

W innych spotkaniach lig piłkarskich,  KS Nowa Jastrząbka –Żukowice uległa na swoim boisku drużynie z Ładnej 2:0. Pierwszą bramkę drużyna gospodarzy straciła w 66’meczu. Jak się później okazało był to ważny fragment spotkania, w którym miejscowi  zawodnicy dość zdecydowanie zaczęli okazywać swoje niezadowolenie z decyzji sędziego, co skończyło się upomnieniami. Niestety w konsekwencji drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić R. Kozioł, co znacznie osłabiło drużynę z Nowej Jastrząbki. Wynik meczu został ustalony w doliczonym czasie i trzy punkty pojechały do Ładnej. Grająca na wyjeździe w Zgłobicach Zorza Zaczarnie nie dała żadnych szans drużynie miejscowych i pewnie zainkasowała trzy punkty wygrywając 6:1. Już w 14′ na prowadzenie drużynę trenera Jagiełło wyprowadził J. Płaczek, który jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejne bramki dla przyjezdnych zdobyli: A. Kochniarczyk dwie i S. Koza jedną. Występująca u siebie Łukovia pokonała drużynę Żabna II 2:0, a jak się okazało kluczowe dla całego spotkania były cztery minuty, w których miejscowa drużyna zdobyła dwie bramki. Już w 11′ spotkania pierwszą bramkę zdobył K. Schab, a cztery minuty później wynik ustalił J. Marcinek. Niestety drużyna z Pawęzowa nie poradziła sobie z Unią Niedomice i przegrała na własnym obiekcie 1:4. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 89′ W. Rękas. Występująca w Wielkiej Wsi drużyna Śmigna bez żadnych problemów poradziła sobie z miejscowym Zrywem. Prowadzenie dla gości już w 3′ zdobył D. Pacura, który pod koniec pierwszej połowy podwyższył wynik na 2:0. W drugiej części meczu goście kontrolowali wydarzenia na boisku, a wynik na 4:0 podwyższyli B. Marek i K. Pacura.

 

                                                                                                                                       Opracował: Artur Główczyk

Skip to content