Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Kobierzynie

W sobotę 17 czerwca 2023r w Szkole Podstawowej w Kobierzynie odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego świętowaliśmy trzy okazje: Dzień Matki, Dzień Ojca, a także Dzień Dziecka.

Gościliśmy w naszych szkolnych progach uczniów wraz ze swoimi Rodzicami, społeczność lokalną oraz wielu sympatyków naszej szkoły i zaproszonych Gości. Wśród nich był Przewodniczący Rady Gminy – Ryszard Witek, Ksiądz Prałat – Czesław Górka, cały Zarząd Stowarzyszenia „Małe Jest Dobre”, członkowie OSP, fundatorzy nagród oraz przedstawiciele instytucji wspierających naszą szkołę. Festyn odbył się dzięki wsparciu wielu darczyńców, którzy znaleźli się wśród przedstawicieli Gminy Lisia Góra, rodziców i wielu firm, które zdecydowały się wesprzeć nasze działania.

Część artystyczna opiewała w występy całej społeczności szkolnej – począwszy od oddziału przedszkolnego, poprzez klasy młodsze aż po klasy starsze. Nie zabrakło prezentacji szlifowanych przez cały rok umiejętności na zajęciach dodatkowych – z tańców, śpiewów i gry na instrumentach, chwil na wesoło, czyli kabaretów w wykonaniu klas 4, 5 i 6, a także chwil wzruszenia, kiedy niespodziewanie tatusiowie, wraz ze swoimi córeczkami wyszli zatańczyć piękny układ taneczny. Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor Anna Motyka, która powitała wszystkich zebranych, podziękowała wszystkim ludziom dobrego serca, którzy na każdym kroku wspierają działania szkoły i Stowarzyszenia „Małe Jest Dobre”: władzom gminy, sponsorom i rodzicom – zaznaczając, że każda taka inicjatywa wspiera rozwój naszej instytucji. W przemówieniu zaznaczyła, że głównym celem imprezy jest podkreślenie wartości rodziny we współczesnym świecie, integracja środowiska lokalnego oraz dobra zabawa. 

W czasie trwania festynu zabawę prowadziła grupa Jaszczur & Przyjaciele. Nie zabrakło zabaw, konkursów, zawodów, które przywoływały na twarzy uśmiech. Wśród atrakcji były także dmuchane zamki, eurobangee, malowanie twarzy, wata cukrowa i Poligon Małego Strażaka, nad którym czuwali strażacy z OSP Kobierzyn. Nie zabrakło również pysznych kiełbasek z grilla, gorącej kawy i herbaty, napojów, które dodawały ochłody, a także domowego ciasta, o które zatroszczyli się rodzice. Piękna pogoda przyczyniła się do wspaniałej atmosfery panującej podczas festynu.

 Już dawno Szkoła Podstawowa w Kobierzynie nie gościła tylu osób w swoich murach. Frekwencja była imponująca, ale to dobrze, bo takie imprezy wspierają integrację wszystkich mieszkańców wsi. Rodzice i dzieci bawili się do wieczora i z pewnością długo nie zapomną tego dnia pełnego wrażeń.

Skip to content