Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Krystyna Janda wystąpi podczas Tarnowskiej Nagrody filmowej, otrzyma także Nagrodę za całokształt twórczości.

„My Way” wyjątkowy spektakl w wykonaniu niezrównanej Krystyny Jandy odbędzie się w ramach 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Monolog sceniczny będący osobistą opowieścią o życiu i karierze artystki jest wyrazem jej niezwykłej pasji i talentu. Spektakl Teatru Polonia, który miał swoją premierę w grudniu 2022 roku, zyskał już status wydarzenia kultowego, odzwierciedlając bogatą karierę i wkład Krystyny Jandy w polską kulturę.

Decyzją kapituły TNF Krystyna Janda zostanie uhonorowana Nagrodą za całokształt twórczości oraz wkład w rozwój polskiej kinematografii. Tę wyjątkową nagrodę organizatorzy festiwalu, co roku przyznają najbardziej wpływowym postaciom polskiego kina. Wśród laureatów byli już reżyserzy, znakomici aktorzy, a także przedstawiciele innych profesji kinematograficznych. Po spektaklu „My Way” odbędzie się ceremonia wręczenia Krystynie Jandzie statuetki „Wieczność” oraz nagrody pieniężnej w wysokości 10 tysięcy złotych.

Spektakl „My Way” to intymna opowieść, która została przygotowana przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin i jest wykonywana przez nią samą, co czyni wydarzenie jeszcze bardziej osobistym i wyjątkowym. Artystka dzieli się w nim wspomnieniami i refleksjami na temat swojego życia, kariery, przyjaciół oraz doświadczeń związanych z budową Teatru Polonia i Och-Teatru. To prawdopodobnie najbardziej niezwykłe przedstawienie w jej całym dorobku.

Krystyna Janda mówi o świecie, który tak ceniła, a którego coraz bardziej się obawia (…) Umiera świat, który znała i kochała, znikają ludzie, o których nam opowiadała. (…) Ona jest, wciąż jest: silna i odpowiedzialna, wie, że musi przetrwać wszystko, bo my, jej Widzowie, czekamy na to. Na gwiazdę na wysokich obcasach. Na śmiech Jandy. Czasami na łzy. Śmiejemy się i płaczemy razem. W adidasach, patrząc na szpilki. To jest właśnie różnica. (fragment recenzji Łukasza Maciejewskiego)

 

Tekst, koncepcja, reżyseria i wykonanie: Krystyna Janda

Reżyseria światła: Rafał Piotrowski, Waldemar Zatorski

Kostium: Tomasz Ossoliński

Asystentka ds. scenografii i kostiumu: Małgorzata Domańska

 

Konsultacja muzyczna: Janusz Bogacki

Realizacja dźwięku: Michał Cacko

Producent wykonawczy: Rafał Rossa

Wykonanie utworu „My Way” na trąbce: Jerzy Małek/Ignacy Wendt

Obsada: Krystyna Janda

 

Data i godzina: 6.06.2024 r., godz. 19.00

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce (Tarnów, ul. Traugutta 1)

Bilety: 150 zł (dostępne w przedsprzedaży online na www.tck.pl)

Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury

Oficjalna strona Festiwalu www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

 

Skip to content