Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

KS Nowa Jastrząbka-Żukowice liderem Klasy Okręgowej

Informacje piłkarskie

Miniony weekend przyniósł sporo emocji kibicom naszych drużyn. W Łęgu Tarnowskim z liderem rozgrywek Klasy Okręgowej spotkał się KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. Spotkanie to uznawane przez wielu kibiców za decydujące o awansie przyniosło wiele emocji. Pokazana na samym początku meczu żółta kartka zawodnikowi gości zwiastowała, że nie będzie to łatwy mecz dla żadnej z drużyn. Ku zdziwieniu miejscowych kibiców goście od pierwszych minut uzyskali przewagę, a w 35′ potwierdził to zdobyciem pierwszej bramki M. Starzyk. W kolejnych minutach obydwa zespoły starały się zmienić rezultat meczu, ale bez powodzenia. W 68′ wychodzący prawą stroną boiska na dogodną pozycję kapitan przyjezdnych R. Kozioł został nieprzepisowo zatrzymany przez bramkarza gospodarzy, za co ten musiał opuścić boisko. Grającej w osłabieniu Łęgovii  coraz trudniej było odrobić straty z pierwszej połowy. Gdy wszyscy spodziewali się końcowego gwizdka, lewą stroną zaatakowali goście, a wprowadzony po przerwie B. Starzyk precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik meczu. Zwycięstwo to pozwoliło drużynie trenera W. Macioska wskoczyć na fotel lidera, i mamy nadzieję że drużyna z Nowej Jastrząbki pozostanie na nim do końca rozgrywek. Również na wyjeździe swoje spotkanie rozgrywał Orzeł Lisia Góra, który spotkał się z wice liderem Olszynką w Ołpinach. Mecz dla gości lepiej nie mógł się rozpocząć, już w 3′ prowadzenie gościom dał W. Taraszka, niestety trzy minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron padła bramka samobójcza i Orzeł ponownie wyszedł na prowadzenie. Gospodarze pomimo wysiłków nie mogli doprowadzić do wyrównania, a na domiar złego dla miejscowych kibiców, w doliczonym czasie wynik ustalił zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu W. Taraszka. Zwycięską serię podtrzymał zespół z Łukowej, który na swoim boisku pokonał również przez kilka spotkań niepokonaną drużynę z Luszowic.  Pewne zwycięstwo 4:1 pozwoliło drużynie Łukovii oddalić się od strefy spadkowej, i spokojnie czekać na kolejne spotkania. Niestety pozostałe nasze drużyny nie mogą zaliczyć tego weekendu do udanych. Zorza Zaczarnie przegrała w Rudce 2:0, tracąc dwie bramki w przeciągu dwóch minut. FC Pawęzów przegrał na wyjeździe z Wolą Radłowską 4:0, a KS US Śmigno również na wyjeździe uległo drużynie  z Radlnej 5:2.