Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Majówka w Gminie Lisia Góra

Za nami MAJÓWKA – dla wielu- dni wolne od pracy, dające możliwość odpoczynku i rekreacji. W Gminie Lisia Góra w pierwszych dniach maja zorganizowano wydarzenia dedykowane mieszkańcom.

Z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja zorganizowano telefoniczny konkurs wiedzy o okolicznościach powstania tego ważnego dla Polaków aktu prawnego. Z przyjemnością informujemy, że niektórzy mieszkańcy wykazali się gruntowną wiedzą z historii.

 Oto autorzy prawidłowych odpowiedzi:
Igor Olechny- Śmigno

Zuzanna Witkiewicz- Pawęzów

Grzegorz Olechny- Pawęzów

Maciej Małek – Pawęzów

Jakub Małek- Pawęzów

Zofia Szerszeń- Pawęzów.

Gratulujemy!

Nagrody do odebrana w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie.

 

Kolejnym wydarzeniem miało być wspomnienie majowych świąt obchodzonych w ustroju komunistycznym. Przywołanie obrazów z pochodów 1 majowych, kolejek przed sklepami, produktów i przedmiotów z tamtych lat, muzyki, filmów… stało się tematem spotkania w budynku GOK. Wydarzenie utrzymane było w konwencji tamtych czasów, z przygotowaną na tę okoliczność ówczesną aranżacją wnętrza, stylizacją ubiorów, ekspozycją przedmiotów z ostatnich dekad XX w., plakatami propagandowymi PRL, przykładami komunistycznej motoryzacji…

Całości dopełniał bufet oparty na potrawach rodem z dawnych barów mlecznych.

Uroczystość, mająca uczcić 232.rocznicę Konstytucji ustanowionej 3 Maja zgromadziła mieszkańców  i przedstawicieli lokalnych władz 3 maja, w kościele MB Różańcowej w Lisiej Górze. Po okolicznościowej Mszy św. dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce przedstawiły w poetycko- muzycznym programie artystycznym wydarzenia związane z ustanowieniem Konstytucji 3 Maja. Program koordynowali Nauczyciele i Dyrektor – P. Bożena Świątek.

Skip to content