Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Sportowy Raport

Informacje piłkarskie

W minioną sobotę Gminne Centrum Sportu zostało odwiedzone przez Stowarzyszenie Pasja Futbolu, które zorganizowało na naszym obiekcie zawody w kategoriach Żak i Orlik. W zawodach wzięło udział ponad 200 młodych zawodników z całego Powiatu Tarnowskiego i nie tylko. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy i drużyny zapowiedzieli że bardzo chętnie znów zagoszczą na obiekcie w Lisiej Górze.

W hicie kolejki Klasy Okręgowej na boisku TOSiR w Tarnowie spotkały się drużyny lidera rozgrywek Unii Tarnów II z wiceliderem KS Nowa Jastrząbka – Żukowice. Mocno osłabiona drużyna z Nowej Jastrząbki od początku spotkania starała się utrudnić zadanie młodym zawodnikom Unii i w pierwszych minutach stworzyła sobie świetną sytuację, ale niestety nie zdołała jej wykorzystać. Po w miarę wyrównanej pierwszej połowie zawodnicy zeszli na przerwę z bezbramkowym remisem. Po przerwie obie drużyny ruszyły do ataku, ale z czasem przewagę uzyskiwali gospodarze. Po jednym z rzutów rożnych piłka przeszła wzdłuż bramki i akcję bramka zamknął zawodnik Unii. Po straconej bramce w szeregi gości wkradła się nerwowość, co zaczęli zawodnicy Unii wykorzystywać, coraz częściej przeprowadzając akcję skrzydłami. Po szybkim wprowadzeniu piłki z autu , dograniu na skrzydło, zawodnik gospodarzy podał piłkę na pierwszy słupek i padła druga bramka dla Unii. Po podwyższeniu wyniku Unia miała jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale nie wykorzystała swoich szans. Zorza Zaczarnie pewnie wygrała w Mikołajowicach z tamtejszym Dunajcem 3:0. Pierwszą bramkę już w 18׳ zdobył J. Papuga. W 75׳ wynik na 2:0 podwyższył kapitan Zorzy T. Nytko, a w samej końcówce meczu wynik ustalił S.Koza. W derbach Gminy Lisia Góra spotkały się Łukovia Łukowa i FC Pawęzów. Spotkanie wygrała drużyna gości 3:0, a bramki zdobyli: M. Mędala, D.Nytko i D. Ludwa. Od początku rundy wiosennej zawodnicy trenera Marca nie tracą punktów i prezentują wysoką skuteczność. Grający na wyjeździe w Wielkiej Wsi Orzeł Lisia Góra wygrał 1:0, po bramce D.Szatko w 21׳spotkania , i powiększył przewagę nad Ciężkowicami do 7 punktów. Niestety nie udało się podtrzymać dobrej passy drużynie ze Śmigna, która zremisowała na swoim obiekcie z Alfą Siedliska 2:2. Już na początku spotkania prowadzenie objęli goście i dopiero w 83׳minucie stan meczu wyrównał B.Skrobiś. Jednak radość gospodarzy nie trwała zbyt długo, ponieważ już dwie minuty później drużyna z Siedlisk znów objęła prowadzenie. Trzeba przyznać że tyle emocji co przyniosło ostatnie kilkanaście minut spotkania często nie widzimy przez cały mecz. Gdy wszyscy szykowali się do zakończenia zawodów w doliczonym czasie bramkę na miarę remisu zdobył D.Pacura. W miniony weekend grali również młodzi zawodnicy z drużyn Naszej Gminy. Juniorzy Młodsi Zorzy /Westovii Zaczarnie występujący w I Lidze Okręgowej grając na własnym boisku wygrali z drużyną z Wierzchosławic 4:1. Natomiast trampkarze Zorzy nie dali szans przybyłej drużynie z Olszyn i wygrali 15:0. Występująca w III Lidze Okręgowej drużyna trampkarzy z Nowej Jastrząbki w meczu inauguracyjnym osiągnęła dość niespotykany wynik wygrywając w Łęgu Tarnowskim 11:6.W II Lidze Młodzika KS Nowa Jastrząbka-Żukowice przegrał na własnym boisku z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska 2:3.