Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Pierwszy dzwonek

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wszystko, co się zaczyna niesie nadzieję, że będzie wyjątkowe, piękne i zrealizuje nasze oczekiwania.

Tak więc niech ten rozpoczynający się czas nauki i pracy da możliwość: Uczniom – osiągania dobrych wyników w nauce, Nauczycielom i Pracownikom – realizowania się w działaniach, Dyrektorom- sprawnego zarządzania placówkami.

Deklaruję wszelką pomoc w rozwiązywaniu problemów w oświacie na terenie naszej Gminy, zobowiązuję się do wspierania organizowanych działań i przedsięwzięć, a także ciągłej troski o poprawę bazy dydaktycznej i infrastruktury w podległych szkołach i przedszkolach.

Przy tej okazji nie zapominajmy, że 84 lata temu – 1 września 1939r. zamiast dźwięku pierwszego dzwonka uczniowie usłyszeli syreny alarmowe, świst kul i huk spadających bomb. Tak zaczął się koszmar II wojny światowej trwający sześć długich lat, który na zawsze zmienił życie milionów ludzi. Obecnie trudno uwierzyć tragizm wojny dalej jest możliwy i dyktatura jednego człowieka zmienia stabilną rzeczywistość w dramat i koszmar. Niech więc szkoła będzie miejscem, w którym uczymy się jaką wartość ma pokój i bezpieczeństwo.

 

Najlepsze życzenia

składa

Arkadiusz Mikuła

Wójt Gminy Lisia Góra

Skip to content