Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Informacje piłkarskie

Kolejna kolejka piłkarskich rozgrywek za nami. Walczący KS Nowa Jastrząbka-Żukowice o awans do V ligi, podejmował na własnym boisku zawsze groźną Gosłavię Gosławice. Mecz był bardzo wyrównanym spotkaniem, a  drużyna gości często dominowała na boisku, ale jak wszyscy kibice piłki nożnej wiedzą, nie sytuacje, ale bramki decydują o zwycięstwie. I w tej rywalizacji gospodarze byli lepsi. Najpierw w 49׳  prowadzenie miejscowym dał P. Maciosek, a wynik w 86′ ustalił J. Walasiewicz. Kolejne trzy punkty pozwoliły drużynie trenera W. Macioska awansować na druga pozycję ze strata jednego punktu do lidera. Podejmująca na własnym boisku jesiennego lidera rozgrywek Klasy A Zorza Zaczarnie, po raz kolejny sprawiła dużą niespodziankę pokonując Olszynkę Ołpiny. Grająca w kratkę Zorza już w 17′ po bramce I. Barńskiego-Czyhura objęła prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bo w 24׳ goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Na przerwę obie drużyny schodziły z podziałem punktów. Na szczęście dla gospodarzy w 50′ szalę zwycięstwa na korzyść Zorzy przechylił M. Lubas, i bardzo ważne punkty zostały w Zaczarniu. Niestety Orzeł Lisia Góra nie podtrzymał dobrej passy i stracił pierwsze punkty w tej rundzie. Co jest sporym zaskoczeniem punkty zostały stracone z drużyną Dunajca Zbylitowska Góra, która walczy o utrzymanie w Klasie A. Ku ogólnemu zaskoczeniu to gospodarze przez cały mecz musieli gonić wynik. Najpierw w 8׳ przyjezdni wyszli na prowadzenie, ale kilkanaście minut później niezawodny W. Taraszka doprowadził do wyrównanie, i na przerwę zespoły schodziły remisując. Niestety znów po rozpoczęciu gry w 51′ goście wyszli na prowadzenie. W 66׳ M. Kaziród zdołał wyrównać i jeden punkt pozostał, tak samo jak niedosyt kibiców w Lisiej Górze. Występujący na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze FC Pawęzów podejmował drużynę z Szarwarku. Już od samego początku meczu była widoczna przewaga gości, chociaż swoje szanse mieli również gospodarze. Ale pomiędzy 26 i 28 minutą po błędach obrony Pawęzowa goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne minuty przyniosły pewniejszą grę gospodarzy, co zostało zwieńczone zdobyciem kontaktowej bramki przez M. Ludwę w 68′. Miejscowi mieli w tym meczu jeszcze jedną szansę na wyrównanie, ale niestety nie potrafili wykorzystać rzutu karnego. Grająca w Szczucinie z tamtejszą Wisłą Łukovia, pokazała że ubiegło tygodniowa wygrana to nie przypadek. Wygrana na wyjeździe 5:1 mówi sama za siebie. Bramki w tym spotkaniu zdobywali K. Schab 2, K. Kwarciński 2, i jedną Ł. Domagała. Po trudnym początku rundy wiosennej, bardzo dobry mecz w Szerzynach rozegrał zespół Śmigna. Goście pokonali zespół Liwocza 7:3, i nie pozostawili miejscowym żadnych złudzeń, kto w tym dniu jest lepszy. Bramki dla drużyny trenera. Macioska zdobywali: D. Pacura 3, i po jednej B. Skrobiś, K. Bogacz, Sz. Marciniec oraz w doliczonym czasie M. Radoń.