Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Przedszkoliada w Gminnym Przedszkolu w Łukowej

Zabawy na świeżym powietrzu

07 października 2022 roku w Gminnym Przedszkolu w Łukowej już po raz kolejny odbyła się „Przedszkoliada” – plenerowa impreza, której głównym celem była integracja dzieci sześcioletnich z terenu naszej gminy. W tym roku tematyką spotkania był sport, a hasłem przewodnim było „Przedszkolak w podskoku o każdej porze roku”.

Na początku pani dyrektor mgr Katarzyna Skrzek powitała przybyłych gości przede wszystkim zgromadzone dzieci, którym życzyła miłej zabawy.

Grupa rodziców i nauczycieli z przedszkola, wprowadzając dzieci w tematykę sportową zainscenizowała opowiadanie pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Inscenizacja reżyserowana przez panią Magdalenę Moskal bardzo wszystkim przypadła do gustu.

Następnie odbył się pokaz tańca typu cheerlederers w wykonaniu dzieci z poszczególnych przedszkoli. Wszystkie dzieci wykazały się talentami tanecznymi, za co zostały nagrodzone medalami i głośnymi brawami. W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w zawodach sportowych na boisku miejscowego Klubu Sportowego Łukovia. Tam mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami sportowymi podczas różnych konkurencji. Nie tylko dzieci, ale także Panie dyrektorki i nauczycielki przedszkoli, rywalizowały ze sobą. Kolejnymi atrakcjami, o które zadbała Pani dyrektor Katarzyna Skrzek to zjazdy na dmuchanych zamkach, puszczanie balonów z helem, zabawy piankowymi figurami, zabawy na placu zabaw. Na wszystkie dzieci czekała pyszna kiełbaska z grilla oraz słodki poczęstunek.

Ten dzień był pełen wrażeń, uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy. Wszystkie grupy przedszkolne za udział w „Przedszkoliadzie” otrzymały prezenty, które z pewnością wykorzystają w swoich przedszkolach podczas zajęć sportowych.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnego zaangażowania rodziców przedszkola oraz sponsorów, szczególne podziękowanie składamy na ręce pani Patrycji Kobos – właścicielce firmy „Kreatywne animacje”. Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji „Przedszkoliady” serdecznie dziękujemy.

Dziękując za przybycie wszystkim przedszkolakom z Lisiej Góry, Zaczarnia, Nowej Jastrząbki, Nowych i Starych Żukowic, Kobierzyna i oczywiście przedszkolakom z Łukowej pani dyrektor Katarzyna Skrzek wyraziła nadzieję, że ta wspaniała inicjatywa będzie kontynuowana.

Skip to content