Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Udany weekend drużyn z Naszej Gminy

Mecz piłkarski

Grający w Klasie Okręgowej KS Nowa Jastrząbka – Żukowice stracił kolejne punkty, tym razem pechowo remisując 0:0 na wyjeździe z beniaminkiem Gosłavią Gosławice. Odmłodzona drużyna Zorzy Zaczarnie grająca na wyjeździe w Siemiechowie pewnie wygrała 3:1. Dwie bramki w przeciągu pięciu minut zdobył Tomasz Nytko, a wynik pod koniec meczu ustalił Dawid Iwaniec. Po trzech kolejkach drużyna z Zaczarnia zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dwoma wygranymi i jednym remisem na koncie. Grająca na własnym stadionie Łukovia Łukowa wygrała 1:0 z Avą Grądy. FC Pawęzów tym razem oprócz przeciwnika musiał zmagać się ze słabo przygotowanym boiskiem, ale na szczęście mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Na uwagę zasługują strzelcy bramek dla Pawęzowa, Karol i Mateusz Oleksy, którzy w ostatnich meczach wykazują się wysoką formą strzelecką. W rozgrywkach Klasy B US Śmigno grające u siebie z drużyną z Ryglic zainkasowało pełną pulę wygrywając 1:0, a decydującą bramkę miejscowi zdobyli z rzutu karnego w drugiej części gry. Na duże słowa uznania w tym spotkaniu zasługuje opieka medyczna. Pani dbająca o zdrowie zawodników, w drugiej części spotkania wielokrotnie musiała udzielać pomocy, z czego wywiązała się wzorowo. Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz Orła Lisia Góra z Iskrą w Tarnowie. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem i wypełnił stadion przy ulicy Krzyskiej do ostatniego miejsca. Bardzo dobrze w mecz weszła drużyna Orła, która już po 10 minutach prowadziła 2:0 po bramkach Wojciecha Taraszki, który w tym dniu dla drużyny Iskry był nie do zatrzymania. Ku uciesze licznie przybyłym kibicom z terenu Naszej Gminy, drużyna z Lisiej Góry schodziła na przerwę z czterobramkową przewagą. W drugiej części spotkania gra przez kilka minut była wyrównana, a miejscowi zdołali strzelić honorową bramkę. Końcówka meczu jednak znów należała do Orła, a wprowadzony w 60 minucie na boisko Dominik Schab zakończył festiwal strzelecki swojej drużyny, zdobywając dwie bramki pomiędzy 84, a 86 minutą spotkania. Niecodzienna sytuacja miała miejsce w meczu juniorów Pawęzowa z drużyną z Szynwałdu. Goście od 82 minuty prowadzili 1:0 i już czuli smak zdobytych punktów, ale od czego w Pawęzowie jest Karol Oleksy. Wprowadzony w drugiej części meczu zawodnik zdobył bramkę w 90 minucie meczu doprowadzając do remisu, a trzy minuty później ustalił wynik spotkania zapewniając gospodarzom zwycięstwo 2:1. Również juniorzy Zorzy Zaczarnie mogą cieszyć się ze zwycięstwa. Grający na wyjeździe z juniorami Iskry Tarnów pewnie wywalczyli trzy punkty wygrywając 4:2. Pierwszą bramkę dla Zorzy zdobył były zawodnik Iskry Maksymilian Madej, który również podwyższył wynik spotkania na 2:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Bartłomiej Zieliński, i po jego bramkach zawodnicy z Zaczarnia schodzili na przerwę prowadząc 4:0 Falstart na starcie rozgrywek II Ligii Juniora Młodszego zanotowali zawodnicy KS Nowa Jastrząbka – Żukowice przegrywając u siebie z Polanem Żabno 1:8, a jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Damian Tyrka. W IV Lidze Okręgowej Trampkarza Zorza Zaczarnie przegrała na wyjeździe w Szynwałdzie 9:3. Występująca w III Lidze Okręgowej Młodzika Podokręgu w Żabnie drużyna z Nowej Jastrząbki ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i 17 strzelonych bramek. W V Lidze Okręgowej Młodzika Lisek lisia Góra wygrał na wyjeździe z Metalem/Błękitnymi Tarnów 1:3, po bramkach Wojciecha Turaja, Karola Kapustki i Juliana Pyrka.