Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Udany weekend naszych drużyn

Informacje piłkarskie

Ładna pogoda i świetne wyniki, cóż może więcej chcieć piłkarski kibic. Już tylko jeden punkt straty do lidera Klasy Okręgowej ma KS Nowa Jastrząbka-Żukowice, po wysokiej 7:1 wygranej na własnym boisku z drużyną z Szynwałdu. Po dwie bramki dla miejscowych zdobyli M. Starzyk i R. Kozioł, a po jednym trafieniu na swoje konta zapisali P. Maciosek, P. Dydyk oraz H. Król. Cały czas próbująca wydostać się z dolnej części tabeli Zorza, podejmowała doświadczony Dunajec Mikołajowice. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej części spotkania zawodnicy drużyny z Zaczarnia zaczęli zdobywać bramki. Prowadzenie gospodarzom dał w 59׳ A. Nowak, wynik po kilku minutach od wejścia na boisko podwyższył M. Madej, a rezultat spotkania ustalił w 90׳K. Kobyłecki. Szczęśliwie kolejne trzy punkty wylądowały na koncie Orła. Drużyna z Lisiej Góra rozgrywała swój mecz w Zgłobicach, i koniecznie chciała podtrzymać dobra passę. Jednak gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę gościom, i dopiero w doliczonym czasie M. Kuta dał przyjezdnym zwycięstwo. Pierwszą bramkę dla drużyny Orła zdobył G. Witek. Występujący na boisku Gminnego Centrum Sportu FC Pawęzów zwyciężył drużynę Niwki 3:2. Kiedy w pierwszej połowie w odstępie trzech minut M. Mędala dał dwubramkowe prowadzenie gospodarzom, wszyscy myśleli że może być tylko lepiej. Nic mylnego, kolejne dwie bramki padły łupem gości i w końcówce zrobiło się bardzo nerwowo. Dopiero niezawodny M. Mędala zdobywając swoją trzecią bramkę w tym meczu zapewnił drużynie z Pawęzowa wygraną. Łukovia Łukowa podejmowała na swoim boisku Unię Niedomice, z która bezpośrednio walczy o utrzymanie w Klasie A. Na szczęście dla miejscowych wszystkie punkty zostały w Łukowej, i co równie ważne drużyna opuściła ostatnie miejsce w tabeli. We wtorek bardzo ciekawe i cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem spotkanie pomiędzy Unia Tarnów II i KS Iskrą Tarnów odbyło się na stadionie przy ul. Sportowej 16 w Lisiej Górze. Mecz był rozgrywany w kolejnej rundzie Pucharu Polski organizowanego przez Podokręg w Tarnowie. Ku ogólnemu zaskoczeniu piąto ligowa Unia dopiero po serii rzutów karnych pokonała występującą w Klasie A Iskrę.