Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

UKS ŻUKI i Koło turystyczne „ODCISK” na rajdzie po Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wlk. w Nowych Żukowicach były uczestnikami dwudniowego rajdu pieszego w Ciężkowicko-Rożnowskim Parku Krajobrazowym. Już przejazd na trasie Nowe Żukowice –Pławna był sporą atrakcją dla wielu uczniów, gdyż jedynym środkiem transportu był pociąg, najpierw relacji Wałki-Tarnów, a potem Tarnów-Krynica Zdrój. Piesza część rajdu rozpoczęła się w miejscowości Pławna, następnie uczestnicy skierowali się do zjawiskowego miejsca zwanego Diablim Boiskiem, skąd podążyli mocno w górę do wieży widokowej w Bruśniku – zdjęcie z wieży widokowej to dowód na inwencję i pomysłowość zarówno kadry jak i młodzieży…..

Z Bruśnika lekko zmęczeni uczestnicy rajdu podążyli szlakiem wspinającym się kolejny raz w górę na Falkową, a następnie do rezerwatu Bukowiec, gdzie wśród gęstego lasu porozrzucane są skałki o fantastycznych kształtach. Ostatnim etapem pierwszego dnia rajdu było wyjście na Jamną, gdzie na malowniczym grzbiecie góry znajduje się legendarna bacówka będąca miejscem odpoczynku i noclegu młodzieży. Świetny humor zapewniła dzieciom gospodyni obiektu, która zorganizowała smaczny obiad, miejsce do zbaw i gier sportowych – szczególnym powodzeniem cieszyło się boisko do piłki siatkowej oraz trampolina…. Dzień zakończył się pysznymi kiełbaskami z grilla.

Rankiem następnego dnia uczestnicy rajdu udali się w drogą powrotną trasą Jamna – Siekierczyna – Kąśna Górna – Kąśna Dolna – Ciężkowice – Bogoniowice, uczestnicy bardzo dzielnie uporali się nie tylko z 14 km trasą, ale i wysoką temperaturą. Nagrodą dla wszystkich była pizza na Rynku w Ciężkowicach oraz satysfakcja z pokonania trasy i własnych słabości w trakcie dwudniowej wędrówki malowniczymi szlakami Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego.

Tekst foto:

Organizatorzy

Skip to content