Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Rusza rewitalizacja centrum Lisiej Góry. Za nieco ponad rok ma być to miejsce nie do poznania

Zapowiedź budowy Rynku w Lisiej Górze
Centrum Lisiej Góry ma zmienić się diametralnie, a teraz to już niedalekosiężne plany, bowiem w poniedziałek miało miejsce uroczyste, symboliczne wbicie pierwszej łopaty w teren budowy. Oznacza to, że prace w tym miejscu rozpoczną się lada dzień, a gmina zyska rynek z prawdziwego zdarzenia w samym sercu Lisiej Góry.
 
– Rzeczywiście kilka lat mieszkańcy gminy Lisia Góra, mieszkańcy Lisiej Góry czekali na swoje centrum, czekali na rynek, czekali na takie miejsce, gdzie będzie można przyjść na spacer, spędzić przyjemnie czas całą rodziną. To będzie taki teren trochę wielofunkcyjny, bo i boisko ze sztuczną nawierzchnią i skate park, plac zabaw dla dzieci i taki zewnętrzny parkour z zewnętrzną siłownią. Elementy utwardzone, elementy rynku wykostkowane, ale również sporo zielonego terenu z ławkami, z zielenią wyższą, niższą, z takim miejscem, gdzie będzie można odpocząć. Takim centralnym miejscem będzie nieduża fontanna z zegarem, więc myślę, że to będzie takie przyjemne miejsce i staraliśmy się tak go projektować, aby dla każdego było tutaj coś miłego – mówił Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

Rynek powstanie w miejscu dawnego boiska sportowego. Jest to ponad hektar powierzchni.

 – Mam nadzieję, że pogoda będzie dopisywać tak jak dziś przez cały okres budowy, i że w przyszłym roku o tej porze będzie tu już zupełnie inna przestrzeń. Orzeł Lisia Góra w sobotę zagrał tutaj ostatni mecz, przenosi się na nowy obiekt, który za kilka tygodni zostanie oddany do użytku, do centrum sportu w Lisiej Górze. Te dwie duże inwestycje od początku musiały być skorygowane czasowo ze sobą. Bardzo się cieszę, że to się udało, tamta inwestycja o wartości ponad 6 milionów złotych, ten rynek to wartość 5 milionów – dodał Arkadiusz Mikuła. Realizacja inwestycji  jest możliwa dzięki dofinansowani, które uzyskała gmina Lisia Góra w wysokości prawie 4 milionów złotych.

 –  Bardzo się cieszę z tego, że taka piękna inwestycja powstaje i gratuluję tutaj samorządowcom, że potrafili przede wszystkim zrealizować te plany, które sobie założyli wiele lat temu i tak to symboliczne wkopanie łopat spowoduje, że wkrótce to centrum będzie służyło mieszkańcom w różnego rodzaju uroczystościach, ale również w rekreacji – dodał Wiesław Krajewski, poseł na Sejm RP. Rewitalizacja, obejmuje również w drugim etapie budowę Centrum Kultury i Bibliotek. Ma być to nowy budynek, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Gminnego Centrum Usług Medycznych.

Gabriela Kudła

Krótka relacja z TarnowskaTV:

Skip to content