Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Brzozówce do Wrocławia w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Uczniowie w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

W dniach 6-8 czerwca 2022 r. uczniowie klas 6, 7a, 7b i 8 Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Brzozówce, wraz z wychowawcami, brali udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Wyjazd zorganizowany został w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od poznania historycznego centrum Wrocławia. Wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po rynku i okolicznych, urokliwych uliczkach podziwiając jednocześnie architekturę miasta. Uwagę wszystkich zwrócił okazały Ratusz i otaczające go kamienice pochodzące z różnych epok. W programie wyjazdu nie mogło zabraknąć również zwiedzania Ostrowa Tumskiego oraz tropienia słynnych wrocławskich krasnali. Ostatnim punktem pierwszego dnia pobytu we Wrocławiu była wizyta we Wrocławskim Zoo; Afrykarium i Oceanarium.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od pobytu w oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu i od zwiedzania Panoramy Racławickiej. Dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki, upamiętniające bitwę pod Racławicami, wywarło ogromne wrażenie na zwiedzających. Nie był to jednak koniec estetycznych doznań. Kolejnym punktem wyprawy była Świdnica i zespół kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Świętej Trójcy. Największa, drewniana, barokowa świątynia w Europie, zwana Kościołem Pokoju, zachwyciła swoją architekturą i wystrojem wnętrza. Następnie, w blaskach czerwcowego słońca, udaliśmy się na Przełęcz Tąpadła by wyruszyć na szlak i zdobyć szczyt Ślęża (718 m n. p. m.) należący do Korony Gór Polskich. Wszystkim uczestnikom udało się dotrzeć do celu, a w drodze powrotnej chłodził nas delikatny, czerwcowy deszczyk. Podróż autokarem do Wrocławia była idealnym czasem na odpoczynek i regenerację sił. Na uczestników czekały bowiem kolejne atrakcje: wizyta w Hydropolis i Sky Tower. W Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu poznaliśmy życiodajną moc wody. Wiele dowiedzieliśmy się na temat przełomowych odkryć podwodnego świata. Każda z 7 stref tematycznych odkrywała przed nami tajniki dotyczące wody i sposobów jej wykorzystywania. Na zakończenie intensywnego dnia wyjechaliśmy na 49. piętro wrocławskiego drapacza chmur i podziwialiśmy niesamowitą panoramę miasta.

Trzeci, i niestety ostatni, dzień pobytu we Wrocławiu rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W niezwykle sprzyjających okolicznościach przyrody podziwialiśmy zgromadzone tam rośliny. A jest ich około 12 tyś.. Następnie udaliśmy się do Hali Stulecia i do Muzeum Narodowego we Wrocławiu – Pawilonu czterech Kopuł. Tam mogliśmy obcować ze sztuką oglądając wystawę współczesnych artystów. Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy w stolicy Dolnego Śląska było Kolejkowo. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć największe w Polsce makiety kolejowe, które zachwyciły nas oryginalności i precyzją wykonania.

Trzy dni we Wrocławiu minęły bardzo szybko i intensywnie. Bogaty program wyjazdu sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie i wracał do domu z autentyczną radością i telefonem pełnym przepięknych zdjęć magicznego Wrocławia.

 

Skip to content