Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sobotę 2 marca 2024 r. o godz. 18.00 w auli Pałacu Młodzieży w Tarnowie w wykonaniu „Dziecięcej Ferajny”.

Zespół „Dziecięca Ferajna” to ponad 100 osobowy skład uczniów z lokalnych szkół podstawowych z obszaru wszystkich województw Polski.

Wojskowe mundury, powstańcze opaski, hełmy, patriotyczne emblematy, furażerki, orzełki w koronie – to sceniczny ubiór młodych Artystów.

Koncert to niekomercyjny, edukacyjny projekt, powstały z potrzeby propagowania tradycji, pamięci o polskiej historii, szacunku do kompozytorów utworów z zamierzchłych, jak również współczesnych czasów, skierowany głównie do dzieci szkół podstawowych.

Młodzi artyści występowali już wielokrotnie, m.in.:

– podczas I Kongresu Patriotycznego w Elblągu,

– występ w Sejmie dla Parlamentarzystów na Sali Kolumnowej,

– w koncercie Powstania Warszawskiego dla kilkutysięcznej publiczności,

– podczas uroczystości  81. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu,

na Górze Cyranowskiej w Mielcu, gdzie został odsłonięty największy w Polsce Pomnik Żołnierzy Niezłomnych Wyklętych.

 

Uczniowie wykonują  pieśni zarówno historyczne, jak i utwory współczesne (zespoły HUBAL, SOUL Sanok, PANNY WYKLĘTE, STUDIO S3, ROKICZANKA, MARGARET i SANAH).

Najlepszą oceną działań „Dziecięcej Ferajny” są słowa odbiorców, którzy po koncertach często podkreślają, że spotkania niosą niesamowite ładunki emocjonalne i moc silnych wzruszeń.

 

Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Skip to content