Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

„Zamek w Tarnowie padł łupem łuczników Stowarzyszenia Brygada Vrihedd…”

Miniony weekend 17/18 czerwca 2023 roku upłynął pod znakiem drugiego, najważniejszego święta łuczniczego na tarnowskiej ziemi.
Jubileuszowy „XV Tarnowski Turniej łuczniczy na ruinach Zamku Tarnowskich” zorganizowany przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski zgromadził wielu sympatyków łucznictwa tradycyjnego.
Impreza odbyła się w formacie rekonstrukcji historycznej.

Tegoroczna odsłona turnieju była bardzo wymagająca, przebiegała w znakomitych warunkach atmosferycznych, a strzelania było całe mnóstwo do wielu dobrze przygotowanych i rozmieszczonych celi 2D i 3D.
Turniej przebiegał w spokojnej, przyjaznej atmosferze, a zawodnikom dopisywał dobry humor i już na pierwszy rzut oka widać było, że ma się do czynienia ze wspaniałym średniowiecznym świętem.

Stowarzyszenie Brygada Vrihedd reprezentowało pięcioro zawodników w dwóch kategoriach, a oto ich wyniki:

Kategoria: łucznictwo tradycyjne/historyczne – mężczyzna:
1️⃣ miejsce – 🥇 Kisilewicz Tomasz 🏆🏆🏆
2️⃣ miejsce – 🥈 Jacek Głodek
3️⃣ miejsce – 🥉 Rob Hunter

Kategoria: łucznictwo tradycyjne/historyczne – kobieta:
1️⃣ miejsce – 🥇 Joanna Świerczek 🏆🏆🏆
poza podium – Wiktoria Iwaniec

Jak co roku w tym miejscu, organizatorzy przygotowali również dodatkową konkurencję łuczniczą, polegającą na oddaniu strzału z murów zamku do nacierającego wrogiego rycerza (6 strzał na odległość ponad 50 metrów!), w której główną nagrodą była butelka najprzedniejszego trunku. 🍾🍾🍾
W tej konkurencji również triumfował po dogrywce zawodnik Stowarzyszenia Brygada Vrihedd Kisilewicz Tomasz, który nie miał sobie równych w tym turnieju, sprawiając sobie w ten sposób wspaniały urodzinowy prezent!

Wielkie brawa dla Joanna Świerczek, która zdobywając pierwsze miejsce wśród kobiet, udowodniła, że ciężka praca i zaangażowanie daje wspaniałe rezultaty – gratulujemy i prosimy o więcej sukcesów!
Wiktoria Iwaniec gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju oraz swój wkład pracy przy dokumentowaniu zdjęciami naszych wyczynów podczas turnieju, życzymy powodzenia w nadchodzących turniejach!
Ogromne brawa dla zwycięzcy Kisilewicz Tomasz!
Z okazji wygranej oraz urodzin życzymy Tomkowi wielu kolejnych, wspaniałych sukcesów sportowych i nie tylko!
Gromkie brawa dla Jacek Głodek oraz Rob Hunter za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca,
dzięki Waszej postawie całe podium w kategorii mężczyzn zajęli zawodnicy Stowarzyszenia Brygada Vrihedd co jest wspaniałym sukcesem dla całej drużyny!!!

Nagrody specjalne i wyróżnienia zostały przyznane naszym zawodnikom nie tylko za osiągnięcia sportowe, Kisilewicz Tomasz oraz Jacek Głodek zostali wyróżnieni przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski za szczególne zasługi przy pomocy w przygotowaniu turnieju od strony technicznej.
Obaj Panowie naprawdę ciężko zapracowali na to, aby turniej przebiegł we wspaniałych warunkach i za to również należy się im najwyższy szacunek.

Czy łucznicy Stowarzyszenia Brygada Vrihedd swoimi osiągnięciami zdobyli Zamek w Tarnowie?
Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – TAK❗️❗️❗️
Zamek zdobyty💪🏹🎯
Gratulujemy!!!

 
Skip to content