Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Zjazd rekonstruktorów historycznych w Grodzisku Okop w Braciejowej

Sobota, 06.07.2024, dzień mega upalny z łukiem w ręce?

Tak, właśnie było, bo odbywał się w tym czasie zjazd rekonstruktorów historycznych w Grodzisku Okop (V edycja) w Braciejowej (okolice Dębicy).

Organizatorzy łuczniczych zmagań, Łucznicy Rozembark, w lesie bukowym, rzucili wyzwanie łucznicze wszystkim chętnym łucznikom, gdyż jak co roku to oni zorganizowali turniej podczas tego wydarzenia.

Stawili się więc najsławniejsi łucznicy, aktualny Mistrz Świata w Łuku Tradycyjnym i Polski w Łuku Historycznym (IFAA), aktualny Mistrz Polski w Łuku Tradycyjnym, II Wicemistrz Polski w Łuku Historycznym (IFAA) oraz łucznicy z rożnych dziwnych i odległych miejsc Polski.

Organizatorzy naprawdę super ustawili poziom trudności i cele 3D, dodatkowo cała impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a  las z wiaterkiem naprawdę był rześki. Temperatura jednak nie rozpieszczała, ale dało się ją w lesie wytrzymać.

W tym roku nowa ścieżka 3D, wybitnie wymagające cele, bo małe i za krzakami, dodatkowo  podejścia terenowe i „górki” zrobiły swoje, po przejściu trasy nie było łatwo, a podczas tego wydarzenia zaplanowane były dwa kółka!

Zawodnicy z Brygady Vrihedd zdobyli:

Wśród dzieci:

1 miejsce zdobył, Jakub, łuk tradycyjny,

 

Dorośli:

7 miejsce, Natalia, łuk tradycyjny, kobiety,

2 miejsce, Tomasz Kisilewicz, łuk tradycyjny, mężczyzna,

3 miejsce, Paweł Szura, łuk tradycyjny, mężczyzna 

 

Niestety Mistrz Świata nie dał szans zawodnikom z Tarnowa i Pawęzowa w tym roku.

Po strzelaniu odbyła się tradycyjna biesiada, w tym roku z dzikiem, klimacik tego miejsca i sentyment, to pierwsze zawody gdzie Brygada zdobyła podium, kilka lat temu.

Zawsze powodują, że zjawiamy się tu walczyć na całego.

Wielkie dzięki, organizatorom i uczestnikom za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Skip to content