Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

„ODBLASKOWE POŻEGNANIE LATA” w Szkole Podstawowej w Kobierzynie.

Gry i zabawy

13 października w okolicach godzin południowych na dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Kobierzynie miało miejsce wydarzenie, którego do tej pory i w takiej postaci w Kobierzynie jeszcze nie było. ODBLASKOWE POŻEGNANIE LATA, bo o tym właśnie mowa, nastąpiło pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz.

Wykorzystując ostatnie podrygi ciepła i nawiązując do ogólnopolskiej akcji policji pod hasłem „Odblaskowa szkoła” kadra pedagogiczna pod przewodnictwem i patronatem Pani Dyrektor Anny Motyki postanowiła hucznie pożegnać lato w odblaskach.

Z tej okazji wszyscy uczniowie mieli być ubrani w kamizelki odblaskowe, bądź odblaskowe elementy. Na szkolnym trawniku stanęła ogromna dmuchana zjeżdżalnia, duży boombox, z którego leciała skoczna, taneczna muzyka oraz wielkie miski z płynem do robienia baniek. Młodsze dzieci miały możliwość zabawy Mega Klockami oraz sprawdzania swojej sprawności w tunelach gimnastycznych. Na sali gimnastycznej zostały rozłożone stoły do tenisa stołowego, a chłopcy na szkolnym trawniku mogli grać w piłkę nożną. Zostało też rozpalone ognisko, na którym młodszym uczniom kiełbaski pomagali piec opiekunowie, a starsi mogli zrobić to sami, zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności.

Radości i śmiechom nie było końca, piękne ciepłe lato zostało pożegnane układem tanecznym wykonanym przez wszystkich uczniów, tak, aby chciało do nas wrócić za rok. Odblaskowe elementy miały przypominać uczniom, że teraz będą one jeszcze ważniejsze niż we wakacje, bo zmrok będzie robił się szybciej i trwał dłużej. Wyrabianie w uczniach odpowiednich nawyków zachowania się na drodze jest niezwykle istotne w zapewnieniu im bezpieczeństwa w drodze do szkoły i z niej, a także w każdy inny dzień.

Skip to content