Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

W rytm Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Kobierzynie

Po przymusowej przerwie związanej z izolacją, w tym roku Szkoła Podstawowa w Kobierzynie powróciła do swoich tradycji sprzed lat.

Z wielkim przytupem i entuzjazmem została zorganizowana w tym roku WIGILIA SZKOLNA, która łączy od lat wszystkich mieszkańców wsi. Zostały na niej przedstawione piękne jasełka ukazujące historię narodzenia Jezusa i pozwoliły przenieść się do ówczesnego Betlejem. Temu wszystkiemu towarzyszyła piękna oprawa muzyczna – oprócz śpiewów, były również instrumentalne występy solistów, którzy odegrali piękne kolędy. Nie zabrakło tradycyjnego wigilijnego barszczu, łamania się opłatkiem, pięknych życzeń, a także chwil wzruszeń. Ilość przybyłych gości była naprawdę imponująca. To był piękny wieczór, pozwalający stworzyć rodzinną, ciepłą atmosferę, pełną życzliwości.

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w duchu Bożego Narodzenia był DZIEŃ SENIORA. Oprócz najważniejszych tego dnia – babć i dziadków, Szkoła Podstawowa w Kobierzynie gościła znamienitych gości. Wszystkich swoją obecnością zaszczycili: wójt gminy Lisia Góra – pan Arkadiusz Mikuła, radny – pan Ryszard Witek, proboszcz parafii Łukowa – ks. Czesław Górka oraz siostry zakonne. Wszystko to, aby tego, tak pięknego dnia nikt nie czuł się odrzucony i samotny. Tego dnia również zostały odegrane jasełka z piękną aranżacją muzyczną, okraszone występami dla babć i dziadków – wierszami, piosenkami, tańcami, a także uroczystym „Sto lat”. Najważniejszym bowiem było docenienie seniorów za ich bezinteresowną pomoc i bezgraniczną miłość. Wszyscy seniorzy oglądali te występy nie kryjąc wzruszenia, po niejednym policzku poleciały łzy. Zgromadzeni bardzo docenili to, że mogli się spotkać w tak dużym gronie przy słodkim poczęstunku i powspominać piękne chwile. Gwarnym rozmową nie było końca.

Kończąc okres bożonarodzeniowy z przytupem, w tym roku – również w Szkole Podstawowej w Kobierzynie odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Dekanatu Tarnów Północ.  Ostatni raz tego roku zostały odegrane jasełka, kończąc tym samym okres Bożego Narodzenia w murach szkoły. Gromkim brawom i pochwałom nie było końca. Została doceniona praca kadry: dobór tekstów, strojów, muzyki. Stworzenie świątecznego nastroju i przepiękna dekoracja pomogły oddać uroczysty nastrój. Następnie w tak pięknych okolicznościach zgromadzeni przystąpili do wspólnego kolędowania.

Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w Szkole Podstawowej w Kobierzynie były organizowane w celu integracji mieszkańców wsi oraz społeczności szkolnej. W tak niespotykanej, serdecznej, rodzinnej atmosferze wszyscy przy pięknie przystrojonych stołach, wśród świątecznych stroików spędzali miło czas. Wspólny śpiew kolęd i suto zastawione stoły jeszcze bardziej uprzyjemniły ten wyjątkowy okres.

„Dziękuję całej kadrze pedagogicznej za zaangażowanie, poświęcony czas i ogrom włożonej pracy, którą mogliśmy oglądać podczas tych wydarzeń. Za całe poświęcenie na rzecz szkoły w ostatnich miesiącach, za pasję, niezłomność oraz pracę w weekendy, nie rzadko wyrzekając się czasu spędzonego z rodziną. Dziękuję również uczniom za oddanie i wytrwałość w całym procesie przygotowawczym. Za wszystkie godziny spędzone na próbach, za cierpliwość w powtarzaniu scen i za pokorne wysłuchiwanie uwag i branie ich sobie do serca. Dziękuję rodzicom za pomoc, za to, że nigdy nie odmawiają wsparcia i są zawsze, kiedy o to poprosimy. Bez Was to wszystko by się nie udało. „ – Anna Motyka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobierzynie.

Skip to content