Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Realizacja projektu pn.: „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”

W sierpniu br. w Gminie Lisia Góra zakończono realizację I etapu  projekt pn.: „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Partnerami projektu są Gminy: Gołcza, Miechów, Kozłów, Racławice, Słaboszów, Książ Wielki, Charsznica, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Olkusz, Bukowno, Krzeszowice, Niepołomice, Wieliczka, Kłaj, Gdów, Biskupice, Myślenice, Jodłownik, Rabka Zdrój, Żabno, Lisia Góra, Wierzchosławice, Tarnów, Skrzyszów, Tuchów, Ryglice, Zakliczyn, Gromnik, Ciężkowice oraz Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa (lider projektu).  

Przedmiotem projektu był montaż instalacji OZE: paneli fotowoltaicznych, solarnych w indywidualnych gospodarstwach domowych oraz budynkach użyteczności publicznej.  W efekcie realizacji projektu w Gminie Lisia Góra zamontowano 24 instalacje fotowoltaiczne w przedziałach mocy od 2,9 kW do 8,12 kW. Ponadto w ramach zadania zainstalowano 3 instalacje na budynkach użyteczności publicznej, w tym na budynku :

  1. Urzędu Gminy – instalacja o mocy 20,3 kW,
  2. Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze – instalacja o mocy 25,23 kW,
  3. Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach – instalacja o mocy 25,23 kW.

W ramach projektu w indywidualnych gospodarstwach domowych powstało również 3 instalacje solarne w przedziałach mocy od 3,5 kW do 5,25 kW.

Skip to content